کد خبر: 16496 A

سامانه پاسخگویی تلفنی واگو به منظور اطلاع رسانی و پاسخگویی به سوالات مطرح در اقشار آسیب پذیر بویژه معتادان است.

عصر روز گذشته از سامانه پاسخگویی تلفنی «واگو» با حضور مسوولان سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و قوه قضاییه رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این مراسم گفت: سامانه پاسخگویی تلفنی واگو، کاری مشترک از سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، قوه قضائیه و شرکت خصوصی واگو به منظور اطلاع رسانی و پاسخگویی به سوالات مطرح در اقشار آسیب پذیر بویژه معتادان است.

کوروش پرند ادامه داد: این سامانه با رویکرد اطلاع رسانی و آگاه سازی مخاطبان در فاز اول برای معتادان بهبود یافته طراحی شده و در آینده نزدیک به تمام اقشار آسیب پذیر و یا در معرض آسیب‌های اجتماعی تعمیم داده خواهد شد و همچنین در فاز بعدی برای سایر مخاطبان از جمله والدین، محصلان، معلمان، دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی و... صورت می‌گیرد.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در خصوص نحوه عملکرد این سامانه بیان داشت: سوالات مطرح در بحث آسیب‌های اجتماعی بویژه اعتیاد در قالبت کارت‌هایی تهیه و در ‌‌نهایت به آن یک کد اختصاص داده شده است که مخاطبان بدون پرداخت هزینه‌ای با گرفتن شماره تلفن ۶۴۶۷ و وارد نمودن کد سوال مورد نظر از پاسخ آن مطلع می‌گردند.

وی تصریح کرد: در حال حاضر این سامانه به صورت پایلوت در استان تهران فعال است و کارت‌های مذکوردر اختیار اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای استان تهران، دفتر پیشگیری‌های اجتماعی و فرهنگی قوه قضائیه و سایر دستگاه‌های مرتبط برای توزبع بین مخاطبان قرار گرفته است که این سامانه در آینده به کل کشور با شماره تلفن مجزا و کوتاه، با کدهای سوال کوتاه‌تر تعمیم داده می‌شود.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد: سوالات این سامانه جنبه آگاه سازی، اطلاع رسانی و آشنایی با مطالب مختلف در بحث کاهش اعتیاد را دارد و این سامانه قابلیت دریافت پیام، بارگزاری سوالات جدید و بروز رسانی پاسخ سوالات قبلی را دارد.

وی افزود: از مزایای دیگر این سامانه آن است که به طور شبانه روزی و آنی می‌تواند به اقشار مختلف جامعه اطلاع رسانی نموده و افراد را از پاسخ سوالات خود آگاه نماید.

پرند تأکید کرد: در این سامانه تلاش شده است تا معتادان بهبود یافته با فعالیت‌های سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور، مراکز آموزشی، نحوه ثبت نام جهت گذراندن دوره آموزشی و کسب توانمندی‌های مهارتی و حرفه‌ای آشنا شوند.

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور در خاتمه بیان داشت: طراحی سوالات و تهیه پاسخ سوالات این سامانه حاصل تلاش مشترک سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور و دستگاه‌های دست اندرکار پیشگیری و کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله قوه قضائیه (اداره کل پیشگیری‌های فرهنگی و اجتماعی)، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و... می‌باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر