کد خبر: 1829 A

یك فعال كارگری خبر داد:

رطوبت بالای هوا باعث حوادث کم نظیری همانند برق گرفتگی در مشاغلی چون جوشکاری و سقوط کارگران از ارتفاع به علت لغزندگی داربست‌ها شده است.

ایلنا: دبیر خانه کارگر بندر امام نبود فرهنگ ایمنی را مهم‌ترین عامل بروز حوادث در حوزه کار دانست و گفت: رعایت مقررات ایمنی و پرهیز از رفتارهای ناایمن به کاهش وقوع حوادث جانی و مالی در محیط‌های کارگری منجر می‌شود.

قربان درویشی با بیان مطلب فوق به ایلنا افزود: با وجود اقدامات صورت گرفته برای پیشگیری از حوادث در محیط‌های کارگری هنوز هم به دلیل عدم رعایت مقررات ایمنی شاهد وقوع حوادث ناگوار در این بخش هستیم.

این فعال كارگری سقوط از ارتفاع در بخش ساختمان و مصدومیت توسط ماشین‌آلات و برق گرفتگی را از حوادث کارگری پرشمار استان خوزستان برشمرد و افزود: در استانهای جنوبی و بد آ ب و هوا به علت افزایش رطوبت هوا نوع حوادث کار، امکانات و روند ایمن سازی تجهیزات و آموزش کارگران متفاوت با سایر نقاط كشور است.

او در این زمینه اضافه کرد: رطوبت بالای هوا باعث حوادث کم نظیری همانند برق گرفتگی در مشاغلی چون جوشکاری و سقوط کارگران از ارتفاع به علت لغزندگی داربست‌ها شده است.

به گفته درویشی شایسته است با رعایت مقررات ایمنی مانند آموزش کارگران، ایمن‌سازی پرتگاه‌ها و لبه‌ها، قسمت‌های چرخنده و خطرناک ماشین‌آلات و نظارت مستمر از وقوع حوادث جلوگیری به عمل آید.

این فعال کارگری نظام مدیریت ایمنی و بهداشت شغلی را ابزاری برای کاهش حوادث کارگاه‌ها خواند و افزود: رعایت اصول ایمنی و بهداشت حرفه‌ای در بخش کار و تولید ضامن حفظ سلامتی نیروی کار در محیط‌های کارگری به شمار می‌رود.

دبیر اجرایی خانه کارگر بندر امام با اشاره به تکرار حوادث کار در واحد‌های بزرگ و کوچک صنعتی اضافه کرد: به رغم این مساله رعایت مقررات ایمنی لازم از سوی کارگران و کارفرمایان تنها عامل برای پیشگیری از بروز حوادث کارگری به شمار می‌رود.

درویشی تاکید کرد: بخش بازرسی وزارت کار که مسئول پی گیری ونظارت بررعایت ایمنی واحدهای صنعتی وتولیدی است، باید با نظارت جدی‌تر بر واحدهای حادثه ساز و ارائه آموزش در مورد اجرای مقررات ایمنی به کارگران زمینه كاهش حوادث شغلی را فراهم كند.
.
.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر