کد خبر: 2 A

دبیر خانه كارگر ساوجبلاغ:

كارخانه‌ها و واحدهای تولیدی موفق، در هنگام جذب نیرو و همچنین در زمان تولید در كنار توجه به تخصص‌ها و مهارت‌های نیروی کار، دقت کافی را در خصوص آزمون آمادگی جسمانی كارگران به عمل می‌آورند.

ایلنا: دبیر خانه کارگر ساوجبلاغ گفت: با وجود فشارهای مضاعف اقتصادی به كارگران در شرایط فعلی، لازم است طرح احیاء و توسعه ورزش کارگران از سوی دولت مورد بررسی قرار گیرد.

کرمعلی سامانی‌پور با اشاره به ماده ۱۵۴ قانون کار و آئین نامه اجرائی مربوطه در خصوص ورزش کارگری، به ایلنا گفت: هر چند قانون دولت و كارفرمایان را موظف كرده است كه در هر شرایطی اقدامات لازم را در خصوص توسعه ورزش كارگری انجام دهند، اما به نظر می‌رسد در شرایط فعلی اهمیت به ورزش كه ضامن سلامت جسمی و روحی كارگران است بیش از هر زمان دیگری اولویت داشته باشد.

این فعال كارگری ادامه داد: متاسفانه با وجود تصریح قانون، دولت و کارفرمایان عملکرد قابل قبولی در زمینه ورزش و سلامت کارگران نداشته‌اند و اعتبارات مختص ورزش، صرف اهدافی بغیر از ورزش کارگران شده است.

دبیر خانه كارگر ساوجبلاغ در این باره اظهار داشت: در شهرستان ساوجبلاغ و شهر هشتگرد تعدادی از مجموعه‌های ورزشی کارگری که توسط دولت احداث شده‌اند و چند سالی از افتتاح آن‌ها توسط شخص وزیر کار می‌گذرد، برای كارگران محدودیت‌هایی ایجاد كرده‌اند.

او در بخش دیگری از این گفتگو عنوان کرد: معمولا كارخانه‌ها و واحدهای تولیدی موفق، در هنگام جذب نیرو و همچنین در زمان تولید در كنار توجه به تخصص‌ها و مهارت‌های نیروی کار، دقت کافی را در خصوص آزمون آمادگی جسمانی كارگران به عمل می‌آورند.

سامانی‌پور برگزاری منظم مسابقات ورزشی را جهت حفظ و ارتقاء آمادگی جسمانی و روحی کارگران پس از 8 ساعت كار روزانه مداوم ضروری دانست و گفت: نیروی كار فاقد آمادگی جسمانی مطلوب یکی از عوامل ناکارآمدی و کاهش در راندمان تولید است.

این فعال كارگری معتقد است تامین امكانات ورزشی كارگران نباید در زمره هزینه‌های مصرفی محاسبه شود بلكه توجه به ورزش كارگران نوعی سرمایه‌گذاری زود بازده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر