کد خبر: 2599 A

دبیر خانه کارگر قم در هفته دولت خواستار شد:

انتظار ما این است که دولت به تشکل‌های کارگری بها داده و اجازه بدهد خودشان راجع به سرنوشت، روش‌ها و سیاست‌های‌شان اظهار عقیده و تصمیم‌گیری کنند.

دبیر اجرایی خانه کارگر قم گفت: پویایی فرایند کار در کشور نیازمند همکاری و ارتباط بین دولت، کارگران و تشکلات کارگری است.

اکبر شوکت با تاکید بر لزوم ارتباط بین تشکل‌های کارگری و دولت به ایلنا گفت: همکاری دولت با تشکلهای کارگری و کارفرمایی لازمه تقویت چرخه کار است و این مهم زمینه را برای اجرای درست قانون کار آماده می‌کند.

او با اشاره به رقم ۳۵ میلیون نفری جمعیت كارگری كشور افزود: اهمیت دادن به کارگران و تامین مطالبات آنان در هفته دولت با توجه به اینکه بخش اعظم جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند ضرورت دارد.

این فعال کارگری ادامه داد: به نظر می‌رسد که مشی اساسی در تقویت تشکل‌های کارگری از سوی دولت وجود ندارد، به همین جهت انتظار ما این است که دولت به تشکل‌های کارگری بها داده و اجازه بدهد خودشان راجع به سرنوشتشان، روش‌هایشان و سیاست‌های‌شان اظهار عقیده و تصمیم‌گیری کنند.

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی کشور اضافه کرد: دخالت دولت در انتخاب اعضا و سیاستهای کلان شورای عالی اشتغال و سازمان تامین اجتماعی باعث ضعف مدیریتی و کاهش بازدهی این نهادهای کارگری شده است.

شوکت گفت: انتخاب اعضاء هیئت مدیره  و مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی باید توسط کارگران و با نظر و حمایت تشکلات کارگری صورت بگیرد.

دبیر خانه کارگر قم در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه اقدامات دولت در سال تولید ملی باعمل فاصله دارد تصریح کرد: در سال تولید ملی و حمایت از کار وسرمایه ایرانی اقدامات عملی دولت بسیار ضعیف بوده و در این خصوص نتوانسته است برنامه‌های اشتغال زایی خود را عملی کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر