کد خبر: 42926 A

نماینده مردم اردبیل:

این موضوع به میرتاج الدینی (معاون رئیس جمهور در اجرای قانون اساسی) ربطی ندارد بلکه این فروزنده (معاون سرمایه انسانی ریاست جمهوری) است که باید این مسائل را حل و فصل کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: نمایندگان مجلس فردا (یكشنبه ۱۵ بهمن) به طور جدی وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی را استیضاح می‌كنند چرا كه آنان از اینکه دولت تلاش می‌كند با عدم اجرای صحیح قوانین نمایندگان را دور بزند گله‌مند هستند.

کمال پیرموذن در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در رابطه با استیضاح شیخ الاسلام گفت: تاکنون ۱۸ نفر از نمایندگان مجلس استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی را امضا کرده‌اند و تمامی این نمایندگان مصر هستند که وزیر کار فردا استیضاح شود.

وی در ادامه افزود: نمایندگان مجلس به دلیل عدم تمکین وزیر به خواسته‌های مجلس که چندی پیش نشستی را با آنان برگزار کرده بود این استیضاح را در صحن علنی مطرح کرده‌اند.

پیرموذن با بیان این مطلب که لغو حکم مرتضوی از مسولیت مدیرعامل صندوق تامین اجتماعی در شرکت شستا را از وزیر خواستار بودند تصریح کرد: نمایندگان از وزیر کار درخواست داشتند تا مرتضوی را تا سه شنبه دو هفته قبل از کار برکنار کند اما این امر از سوی وزیر صورت نپذیرفت و امروز نمایندگان قاطعانه به لحاظ «کم لطفی» رئیس دولت و شیخ الاسلام در صدد استیضاح وزیر کار هستند.

نماینده اردبیل، نمین و سرعین در مجلس بیان کرد: نمایندگان مجلس فردا به جد از استیضاح وزیر کار استقبال خواهند کرد و شاید در این زمینه دیدگاه‌های نمایندگان با یکدیگر مغایرت داشته باشد اما از اینکه دولت در صدد است تا نمایندگان را با عدم اجرای قوانین درست دور بزند گله‌مند هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امروز نیز تعدادی از نمایندگان شیخ‌الاسلامی برای رایزنی با نمایندگان در نمازخانه مجلس حضور داشته‌اند اما نمایندگان امضا کننده نسبت به حضور آنان بی‌اهمیت بودند و بیان داشتند که وزیر کار بهتر است با این اقدامات خود را بیشتر زیر سوال نبرد.

عضو فراکسیون رهروان ولایت در ادامه بیان کرد: به امضاکنندکان استیضاح می‌گویند که در این چند ماه استیضاح وزیر کاری از پیش نمی‌برد و ثمره‌ای ندارد اما ما شاهد هستیم که رئیس دولت خود در این چند ماه باقی مانده از دولت دهم دو وزیر خود را برکنار کرده است. چگونه است که برای دولت این امر فایده دارد اما به نمایندگان مجلس که می‌خواهند بر حوزه کاری خود که‌‌ همان نظارت و اجرای صحیح قوانین است تاکید کنند مثمرثمر واقع نمی‌شود.

وی در ادامه در پاسخ به سوالی مبنی براینکه میرتاج الدینی بیان کرده است که مشکل مرتضوی را در هیات عالی حل اختلاف حل خواهیم کرد گفت: میرتاج الدینی بهتر است که در حوزه کاری خود فعالیت کند و رسیدگی به این موضوع به میرتاج الدینی (معاون رئیس جمهور در اجرای قانون اساسی) ربطی ندارد بلکه این فروزنده (معاون سرمایه انسانی ریاست جمهوری) است که باید این مسائل را حل و فصل کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر