کد خبر: 43209 A

یك فعال كارگری در كرمان:

بسیاری از کارگرانی که دارای تجارب مهارتی در شغل خود هستند، برای اینکه بتوانند بین خلاقیت مهارتی خود با تحصیلات آکادمیک پیوندی بر قرار کرده و نوآوری کنند، مشتاق به تحصیل هستند اما این امکان برای آنان با وجود افزایش مشکلات اقتصادی فراهم نیست.

دبیر خانه کارگر کرمان معتقد است مشكلات اقتصادی بسیاری از کارگران كشور را از ادامه تحصیل محروم کرده است.

عباس کاربخش در این زمینه به ایلنا گفت: بسیاری از کارگرانی که دارای تجارب مهارتی در شغل خود هستند، برای اینکه بتوانند بین خلاقیت مهارتی خود با تحصیلات آکادمیک پیوندی بر قرار کرده و نوآوری کنند، مشتاق به تحصیل هستند اما این امکان برای آنان با وجود افزایش مشکلات اقتصادی فراهم نیست.

او افزود: بسیاری از اختراعات در صنعت کشور نوآوری‌ کارگرانی است که توانسته‌اند با استفاده از تجارب و تحصیلات خود فعالیت کارآفرینانه‌ای انجام دهند.

او اضافه کرد: هم اکنون کارگرانی که درحال تحصیلات عالی دانشگاهی و مهارتی هستند با مشکلات و بحرانهای شدید مالی رو برو بوده و امکان ادامه تحصیل ندارند.

این فعال کارگری ادامه داد: ناتوانی در پرداخت شهریه دانشگا‌ه از جمله مشکلاتی است که باعث نگرانی کارگران شده است و گفته می‌شود بسیاری از این کارگران به سبب افزون شدن مشکلات مالی و اقتصادی هم اکنون ناچارند ترک تحصیل کنند.

کاربخش گفت: اگر مشکلات تحصیلی کارگران حل شده و موانع ادامه تحصیل آنان مرتفع شود تحصیل کارگران در زمینه تولید که با کوله باری از تجربه همراه است می‌تواند بسیار ثمربخش باشد.

دبیر خانه کارگر كرمان در خاتمه فراهم کردن امکان ادامه تحصیل کارگران، ارائه تسهیلات بانکی و وام‌های اشتغال زایی و همچنین حمایت از ایجاد واحدهای تولیدی را خواسته کارگران دانست و افزود: تسهیل مسیر تحصیلی کارگران حتی الامکان اقساطی کردن شهریه تحصیل و یا تخفیف‌های ویژه به قشر کارگران دانشجو و همچنین پرداخت تسهیلات بانکی به این كارگران می‌تواند راه کار ترویج تحصیل کارگران باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر