کد خبر: 43227 A

نماینده بوکان در موافقت با استیضاح مطرح كرد:

قرار گیری وی در ریاست سازمان تامین اجتماعی که یک بنگاه مالی است شائبهٔ هدایت منابع مالی این سازمان را به سمت ستادهای انتخاباتی کاندیدای مطلوب دولت در ذهن مردم تداعی می‌کند.

نماینده بوکان در مجلس نهم شورای اسلامی گفت: رفتار آقای مرتضوی در ماجرای کهریزک لطمه جدی به آبروی نظام زد. موضوع خرید و فروش سوالات کنکور در دانشگاه آزاد دیگر مساله‌ای بود که ایشان در آن دخیل بودند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد قسیم عثمانی در جلسه علنی امروز مجلس (یکشنبه) در سخنانی به عنوان موافق استیضاح وزیر کار اظهار داشت: درخواست وی از دانشگاه آزاد برای تحصیل ۲۰۰ قاضی، جابجایی بازپرس در بحث تخلفات آموزشگاه کنکور توسط وی علیرغم دستور رییس قوه قضاییه در سال ۸۳، جابجایی بازپرس در پرونده خرید و فروش آزمون دستیاری، پرونده پارکینگ‌های طبقاتی فرودگاه مهرآباد از جمله موارد ابهامی هستند که در سوابق آقای مرتضوی وجود دارد. همچنین پرونده خودروهای معیوب ایران خودرو، که در این پرونده ایران خودرو ۱۹۰۰ خودروی سالم را به عنوان معیوب به دستگاه‌های دولتی می‌دهد و زمینه رانت خواری را ایجاد می‌کند و در عوض ۱۹۰۰ خودروی معیوب را به دست مردم می‌دهد و آقای مرتضوی برای متخلفان قرار منع تعقیب صادر کرده است یکی دیگر از این موارد است.

وی ادامه داد: جناب آقای احمدی‌نژاد، چرا با انتخاب افراد مساله دار به نظام خدشه وارد می‌کنید؟ مردم شما را برای همگرایی بیشتر دولت و نظام انتخاب کردند. شما که دستور فرمودید نمایندگان در امور اجرایی دخالت نکنند خوب است به مدیران خود بخشنامه کنید که نمایندگان مجلس را تحت فشار قرار ندهند. ما یک هفته است که موبایل‌های خود را خاموش کرده‌ایم.

عثمانی افزود: انتصاب آقای مرتضوی به دادستانی تهران به اندازه کافی به آبروی نظام لطمه زد. قرار گیری وی در ریاست سازمان تامین اجتماعی که یک بنگاه مالی است شائبهٔ هدایت منابع مالی این سازمان را به سمت ستادهای انتخاباتی کاندیدای مطلوب دولت در ذهن مردم تداعی می‌کند.

نماینده بوکان در مجلس نهم شورای اسلامی بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی باید به دست مدیران اقتصادی سپرده شود. وضعیت بد فعلی بیمه شدگان تامین اجتماعی ناشی از سیاسی کردن این سازمان است. آیا بهتر نبود به جای دور زدن قانون و انتصاب غیر قانونی و غیر معقول مرتضوی به رفع تورم، بیکاری و گرانی می‌پرداختید؟ اصرار به عزل خانم دستجردی به چه دلیل بود؟ اصرار به برکناری قربانی ازصندوق توسعه ملی به چه دلیل بود؟ زیرا آنان دستورهای غیر کار‌شناسی را اجرا نمی‌کردند.

محمد قسیم عثمانی در پایان اظهار داشت: اصرار برای انتصاب آقای مرتضوی به چه دلیل است؟ چرا به انتصاب یک قاضی معلق برای ریاست سازمان تامین اجتماعی اصرار می‌کنید؟ چرا انرژی دولت و مجلس باید صرف چنین مواردی شود؟ مردم هنوز مناظره‌های آتشین شما را به یاد دارند و گمان می‌بردند قرار است شما در صف مقدم برخور د با مرتضوی‌ها قرار گیرید.

استیضاح وزیر کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر