کد خبر: 46827 A

رییس کانون کارگران بازنشسته آذربایجان شرقی:

چندین سال است حق مسکن، بن و عائله‌مندی افزایش نیافته و ما به این موضوع معترض‌ایم./ با این تورم سنگین بازنشستگان در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنند و باید برای همسان سازی حقوق اقدام عاجل شود.

رییس کانون کارگران بازنشسته استان آذربایجان شرقی خواستار افزایش حقوق بازنشستگان بر اساس نرخ تورم شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از تبریز، محمد مسگری که در نشست مشترک روسای کانون‌های کارگران بازنشسته شهرستانهای تابعه استان آذربایجان شرقی با مدیر درمان تامین اجتماعی و بانک رفاه کارگران استان برگزار شد، با اشاره به اهمیت موضوع افزایش حقوق بازنشستگان اظهار داشت: افزایش ۱۸درصدی مورد قبول کانونعالی قرار نگرفت و ما افزایش حقوق را بر مبنای تورم اعلامی بانک مرکزی که اکنون ۲۹ درصد است را قبول داریم و در جلسه بعد کانونعالی بازنشستگان کشور آن را مطرح خواهیم کرد.

محمد مسگری از تشکیل کمیته همسان سازی حقوق خبر داد و گفت: فعالیت این کمیته روبه اتمام است که باید در سال ۹۲ نتایج آن را اعلام کنند و باید توجه داشته باشیم که چندین سال است حق مسکن، بن و عائله‌مندی افزایش نیافته و ما به این موضوع معترض‌ایم.

مسگری با اشاره به تورم بالای موجود در جامعه گفت: با این تورم سنگین بازنشستگان در شرایط بسیار سختی زندگی می‌کنند و باید برای همسان سازی حقوق اقدام عاجل شود.

وی با اشاره به بیمه تکمیلی بازنشستگان گفت: بر اساس ماده ۹۳ قانون تامین اجتماعی خدمات درمانی برای بیمه شدگان رایگان است ودیگر نیازی به بیمه درمان تکمیلی نبود و اگر کار‌ها در جای خود درست انجام می‌شد دیگر نیازی به این اقدامات نبود.

مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر