کد خبر: 74298 A

یك فعال كارگری در اسلامشهر:

چكیده: «تلفات نیروی کار روز به روز در حال افزایش است و عوامل و دلایل ایجاد این حوادث بعد از بررسی‌ها و ارائه گزارش توسط بازرسان كار، بر طرف نمی‌شوند.»

یک فعال کارگری در اسلامشهر با استناد به آمار و ارقام ارائه شده توسط مراجع رسمی در خصوص حوادث حین کار، معتقد است تلفات نیروی کار روز به روز در حال افزایش است و عوامل و دلایل ایجاد این حوادث بعد از بررسی‌ها و ارائه گزارش توسط بازرسان كار، بر طرف نمی‌شوند.

«حسن پور طالبیان» دبیر خانه كارگر اسلامشهر در این باره به ایلنا گفت: حوادث اخیر در بخش های مختلف صنعت و معدن كشور همانند آنچه که در سال گذشته در کارخانه سدید اسلامشهر رخ داد و سه کارگر بر اثر انفجار کوره مذاب جان خود را از دست دادند، باید زنگ خطر را برای مسئولان به صدا در می‌آورد که اگر چاره‌ای اندیشه نشود، در آینده شاهد حوادث مرگبار بیشتری خواهیم بود.

این فعال كارگری با بیان اینكه «با وقوع هر حادثه شغلی، علاوه بر هزینه های غیرقابل جبران ناشی از صدماتی که به کارگر وارد می شود، هزینه‌هایی نیز به مجموعه صنعتی تحمیل می‌شود»، تاكید كرد: کارفرمایان باید علاوه بر رعایت ایمنی کار در کارگاه ها، همه امکانات و آموزش‌های لازم را برای پیشگیری از وقوع حوادث کار در کارگاهای خود به کارگران ارائه كنند.

پورطالبیان ادامه داد: حفاظت از جان نیروی كار كه با ارزش‌ترین سرمایه تولید به شمار می‌روند اولین وظیفه كارفرما و حتی مقدم بر اصل تولید است.

این فعال كارگری با تاکید بر نظارت مستمر بازرسین کار بر تمامی کارگاه‌ها، به خصوص واحدهای صنعتی خطر ساز افزود: بر همین اساس کلیه کارگاه‌های موجود و همچنین كارگاه‌های در شرف تاسیس باید مقررات عمومی مربوط به حفاظت و ایمنی محیط کار را مطابق قانون کار رعایت كنند.

دبیرخانه کارگر اسلامشهر در پایان تصریح كرد: برای کاهش حوادث کار ضروری است نظارت بازرسان کار بر کارگاه‌هایی که احتمال وقوع حوادث در آنها بیشتر از سایر کارگاهاست افزایش یابد و حداقل به طور ماهیانه یا هر دو ماه یک بار این کارگاه ها را مورد بازدید قرار داده و موارد نقص قانون تذکر داده ‌شود.

حوادث کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر