کد خبر: 85386 A

مسئول کانون شوراهای اسلامی کار سیستان و بلوچستان:

چکیده: «در استان سیستان و بلوچستان به دلیل مشکلات معیشتی و نبود فرصت‌های شغلی برای بزرگسالان، کودکان و نوجوانان دختر مجبور هستند پس از ترک تحصیل در کارگاه‌های سنتی به عنوان شاگرد و کار آموز مشاغلی چون بافندگی و دوزندگی را فرابگیرند».

مسئول کانون شوراهای اسلامی کار استان سیستان و بلوچستان گفت: در این منطقه از کشور به دلیل نبود مشکلات اقتصادی و نبود اشتغال پایدار برای افراد بزرگ سال، دختران از سنین کودکی و نوجوانی در کارگاه‌های سنتی مشغول به کار می‌شوند.

محمد گل بامری با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: به دلیل مشکلات معیشتی کودکان و نوجوانان دختر مجبور هستند پس از ترک تحصیل در کارگاه‌های سنتی به عنوان شاگرد و کار آموز مشاغلی چون بافندگی و دوزندگی را فرابگیرند.

وی بابیان اینکه در زمان آموزش به این افراد مزد چندانی پرداخت نمی‌شود، گفت: این نوجوانان دختر اغلب پس از فراگرفتن حرفه مورد نظر سعی می‌کنند تا بصورت مستقل فعالیت کنند.

به گفته بامری اگر این نوجوانان دختر خوش‌شانس باشند می‌توانند پس از فراگیری حرفه با کمک مالی اعضای خانواده خود دستگاه بافندگی خریداری کنند و خود وظیفه آموزش سایرین را برعهده بگیرند.

این مقام کارگری گفت: بطور کلی در محیطهای سنتی اثری از اجرای مقررات کار و تامین اجتماعی وجود ندارد.

کودکان کار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر