کد خبر: 91692 A

مسئول کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهریار:

چکیده: «بازنشستگی به دشوار‌ترین دوران زندگی كارگران تبدیل شده است./ در اکثر کشورهای جهان، كارگران دوران بازنشستگی خود را به دور از نگرانی برای تأمین معاش سپری کرده و به عنوان شهروندان ممتاز جامعه از منزلت اجتماعی خاصی برخوردارند.»

مسئول کانون بازنشستگان تامین اجتماعی شهرستان شهریار با انتقاد از وضعیت بد معیشتی کارگران بازنشسته تامین اجتماعی که برای جبران تامین هزینه‌های جاری زندگی بعد از سی سال کار ناچار به یافتن شغل جدید هستند، ابراز نگرانی کرد.

«سید حسین باقریان» در این باره به ایلنا گفت: با توجه به اینکه زندگی بازنشستگان با توجه به افزایش هزینه‌های جاری با حقوق حداقلی تامین نمی‌شود، عمده بازنشستگان در این مقطع از زندگی نیز برای جبران کمبودهای مالی خود شغلی بدست می‌آورند.

باقریان با بیان اینکه مهمترین دغدغه بازنشستگان یافتن شغل جدید متناسب با سن‌شان است، اظهار داشت: تا زمانی كه افزایش مستمری بازنشستگان تناسبی با نرخ واقعی و حتی رسمی تورم نداشته باشد، نمی‌توان انتظار بهبود یا تثبیت وضعیت معیشتی خانواده‌های بازنشستگان را داشت.

 

این فعال جامعه بازنشستگان یادآور شد: در اکثر کشورهای جهان، كارگران دوران بازنشستگی خود را به دور از نگرانی برای تأمین معاش سپری کرده و به عنوان «شهروندان ممتاز جامعه» از منزلت اجتماعی خاصی برخوردارند اما در ایران دوران بازنشستگی به دشوار‌ترین دوران زندگی كارگران تبدیل شده است.

باقریان در خاتمه بر افزایش حقوق متناسب با نرخ تورم تاکید کرد و گفت: امیدواریم که پیگیری‌های تشکلات کارگری و بازنشستگی با حمایت دولت جدید به نتیجه برسد و یكی از مهمترین مطالبات بازنشستگان و كارگران كه افزایش حقوق براساس نرخ تورم است محقق شود.

کارگران بازنشسته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر