کد خبر: 99314 A

یک کار‌شناس تامین اجتماعی مطرح كرد:

چکیده: «در شرایطی که اقدامات سیاسی دولت قبل مبنی بر سازمان نامیدن صندوق تامین اجتماعی سیل گسترده پیام‌های تشکر را به همراه داشت، گنجاندن عنوان صندوق تامین اجتماعی در حکمی سرپرست جدید این سازمان می‌تواند باعث بدبینی جامعه کارگری شود.»

یک کار‌شناس تامین اجتماعی با بیان اینکه اقدام اخیر وزیر تعاون، کار ور فاه اجتماعی مبنی بر انتخاب سرپرست سازمان تامین اجتماعی از میان کارکنان این سازمان کار ارزشمندی بود، از اینکه در حکم انتصاب سرپرست جدید از «سازمان» تامین اجتماعی به عنوان «صندوق» یاد شده است، انتقاد کرد.

«علی حیدری» با اعلام این مطلب به ایلنا گفت: در سالهای بعد از انقلاب اسلامی هیچ‌گاه سابقه نداشت که مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از میان بدنه سازمان انتخاب شود.
وی با یادآوری اینکه حتی دولت‌های سازندگی، اصلاحات و طبعا احمدی‌نژاد هم به این مسئله مهم توجه نکردند، گفت: اقدام اخیر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص انتخاب صمد فیروزی، از اعضا هیات میدره سازمان تامین اجتماعی به عنوان مدیرعامل این سازمان بسیار منطقی و ارزشمند بود.
حیدری با یادآوری اینکه کار‌شناسان سازمان تامین اجتماعی همواره تاکید داشته‌اند که به منظور ارتقا فعالیت‌های سازمان تامین اجتماعی تعیین مدیرعامل و سرپرست باید از میان بدنه سازمان صورت بگیرد، افزود: با این حال در حکم صادر شده، از سازمان تامین اجتماعی به صورت تعجب برانگیزی با عنوان صندوق نامبرده شده بود.
وی بابیان اینکه هم در اساسنامه سال ۵۸ و هم در اصلاحیه ماده ۱۱۳ قانون خدمات کشوری بر عنوان سازمان تامین اجتماعی تاکید شده است، افزود: در حکم سرپرستی در حالی از عنوان صندوق برای سازمان تامبن اجتماعی استفاده شده است که حتی مسئولان دولت سابق نیز بعد از اقدامات غیر قانونی خود ناچار شدند تا برای نگهداشتن شخص مورد نظر، دوباره از اطلاق عنوان صندوق به سازمان تامین اجتماعی خودداری کنند.
وی یادآور شد: در سال ۸۷ مسئولات دولت سابق در اقدامی غیر قانونی اساسنامه سازمان تایمن اجتماعی را تغییر دادند و در اساسنامه جدید از این سازمان با عنوان صندوق یاد کردند.
حیدری با یاداوری حساسیتی که جامعه کارگری ایران درمورد سازمان تامین اجتماعی دارد، افزود: در شرایطی که اقدامات سیاسی دولت قبل مبنی بر سازمان نامیدن صندوق تامین اجتماعی سیل گسترده پیام‌های تشکر را به همراه داشت، گنجاندن عنوان صندوق تامین اجتماعی در حکمی سرپرست جدید این سازمان می‌تواند باعث بدبینی جامعه کارگری نسبت به وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و مجموعه مدیران و مسئولان دولت تدبیر و امید منجر شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر