کد خبر: 99340 A

وزیر جدید ظرف شش ماه ابتدایی دولت وعده داد:

چكیده: «وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بخش بزرگی از مردم سر و کار دارد. از کارگری که صبح با دل شوره سرکار می‌رود تا تولید کننده‌ای که نمی‌داند آینده تولیداتش چه خواهد شد./ فعالیت‌های توده ستایانه غیرکار‌شناسی راه به جایی نمی‌برد و همه امور باید با اندیشه و کارکار‌شناسی دقیق پیش برود.»

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در جمع كاركنان این وزارتخانه گفت: نیازمند تجدید نظر در روش‌ها و رفتارهای نظام اداری هستیم.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، دکتر علی ربیعی در دیدار با با کارکنان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که در محل سالن ۱۷شهریور این وزارتخانه برگزار شد، با اشاره به اینكه ادغام صورت گرفته در این وزارتخانه منجر به هم افزایی نشده است، گفت: بازنگری درساختار تشکیلات به منظور واقعی کردن ادغام از اولین برنامه‌های این وزارتخانه در شش ماه اول دولت جدید به شمار می‌رود.

ربیعی در بخش دیگری از سخنان‌اش، با تأكید بر اینكه پایبندی به خواست مردم در تغییرات، بقای نظام اسلامی ما را تضمین می‌کند، اظهار داشت: این تغییرات اجتماعی هستند که موجب تغییر در رویکرد مردم در انتخاب‌ها می‌شوند و درک این تغییرات که توسط صندوق‌های رای نمود پیدا می‌کنند و همچنین ظرفیت‌های نظام و مراقبت‌های مقام معظم رهبری هستند که اسلام و انقلاب را حفظ می‌کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: ‌جامعه از عدم امنیت روان، افراط و تفریط خسته شده بود و نیازمند اعتدال بود است.
دکتر ربیعی اضافه کرد: ‌ راضی نگه داشتن مردم و رسیدگی به اقشار پایین دست جامعه یکی از اهداف مهم انقلاب اسلامی و مورد انتظار مقام معظم رهبری به شمار می‌رود اما فعالیت‌های توده ستایانه غیرکار‌شناسی راه به جایی نمی‌برد و همه امور باید با اندیشه و کارکار‌شناسی دقیق پیش برود.
وی وضع کنونی جامعه را درحالت «رکود تورمی» توصیف کرد و افزود: ‌جامعه کنونی نیاز به پویایی بیشتری دارد و این پویایی توسط انسان‌های با تجربه و با کار و تلاش به وجود می‌آید.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی، دولت را بزرگ، ‌ بخش خصوصی را نحیف و حوزه عمومی را کوچک دانست وگفت: ‌درکشور ما دولت متولی توسعه است و به همین دلیل ما نیازمند تجدید نظر در روش‌ها و رفتارهای نظام اداری هستیم تا بتوانیم گام‌های توسعه را سریع‌تر پیش ببریم.
دکتر ربیعی، ‌منابع انسانی را گوهر بی‌بدیل رشد و توسعه خواند و ادامه داد: ‌منابع انسانی در هرسازمانی باید آن سازمان را به حرکت درآورد.
وی یاد آورشد: ‌درارزش‌های دینی و تاریخی ما کار، نوعی شرف و ثواب محسوب می‌شد و این ارزش باید احیا شود چون روحیه و کار و فعالیت به جامعه پویایی می‌دهد و آسیب‌های اجتماعی را نیز کم می‌کند.
وی تاکید کرد: ‌ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی وزارتخانه‌ای است که با بخش بزرگی از مردم سر و کار دارد. از کارگری که صبح با دل شوره سرکار می‌رود تا تولید کننده‌ای که نمی‌داند آینده تولیداتش چه خواهد شد.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی روح و فرهنگ تعاون را از ابزارهای پیشبرد اهداف اجتماعی برشمرد و افزود: ‌ روح تعاون درحال حاضر در سطح پایینی قرار دارد که باید با همکاری همه جانبه این روح تعالی یابد.
علی ربیعی برساختن آینده‌ای قابل اعتماد تاکید کرد و در ادامه گفت: بخشی از این فرآیند آینده سازی در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شکل می‌گیرد.
وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی اصل صداقت، مسئولیت و ‌پایبندی به شایسته سالاری را از اصول مورد احترام برای خود به عنوان وزیر دانست ویادآور شد: ‌ زبان تلخ گزنده‌ای راکه نقد درست و به جایی دارد برزبان چرب تملق گو ترجیح می‌دهم.
وی همچنین از تشکیل چهار گروه فکری متشکل از کار‌شناسان و متخصصان و اساتید دانشگاهی در بخش‌های اقتصادی، ‌ تعاون، ‌ رفاه و کارآفرینی و تولیدخبر داد.

وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر