کد خبر: 36984 A

بازنشستگان تهرانی در نامه‌ای از سازمان تامین اجتماعی خواستار شدند:

کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی شهرستان تهران در نامه‌ای خطاب به مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی خواستار مشخص شدن وضعیت سهام عدالت بازنشستگان شد.

کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی شهرستان تهران در نامه‌ای خطاب به مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی خواستار مشخص شدن وضعیت سهام عدالت بازنشستگان شد.

به گزارش ایلنا، در متن این نامه كه به امضای علیرضا فرهادی رسیده، آمده است: در  سال ۸۶ امر واگذاری سهام عدالت بازنشستگان توسط شعبه‌های سازمان تامین اجتماعی انجام می‌شد و بازنشستگان درآن مقطع زمانی فرم‌هایی را برای شناسایی خود وخانواده‌هایشان تکمیل و از طریق شعب تامین اجتماعی به وزارت دارایی تحویل دادند ولی متاسفانه با گذشت چند سال هنوز به بسیاری از فرم‌ها ترتیب اثر داده نشده  و برگه‌های سهام عدالت به صورت ناقص و تعداد کمتر از فرمهای ارسالی به بازنشستگان تحویل داده شده است.

کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سازمان تامین اجتماعی شهرستان تهران در ادامهٔ این نامه با اشاره به سردرگمی بازنشستگان برای دریافت سهام عدالت آورده است: لازم به ذکر است بسیاری از بازنشستگان آن زمان موفق به پركردن فرم یاده شده  نشدند و از آن تاریخ به بعد هم تعداد زیادی از شاغلین بازنشسته شده‌ که فاقد برگ سهام هستند اما هنوز از طرف هیچ نهاد مسئولی محل یا مرکزی برای رسیدگی به مسئله سهام عدالت بازنشستگان مشخص نشده است واز طرفی سر در هر شعبه‌ای نوشته شده «درباره سهام عدالت سوال نفرمایید».

این تشکل با بیان اینكه در نتیجه ۴۰ الی ۵۰ درصد بازنشستگان فاقد برگ سهام هستند ‌در پایان نامه این سوال را مطرح کرده است که «مبنای تحویل برگ‌های سهم که به بعضی بازنشستگان ارایه شده و به بسیاری تحویل داده نشده چیست؟ آیا مصلحتی در کار بوده و یا عدم مدیریت منجر به وقوع چنین امری گشته است؟».

كانون كارگران بازنشسته و مستمری بگیر شهرستان تهران همچنین در نامه خود نوشته است: با توجه به اینکه «‌ روزانه تعداد زیادی از بازنشستگان و بیمه شدگان برای پیگیری مسئله سهام عدالت به کانون‌های بازنشستگی مراجعه می‌کنند ولی جواب قانع کننده و آدرسی برای آنها وجود ندارد» از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی خواستار مشخص شدن وضعیت سهام عدالت بازنشستگان به خصوص كارگران بازنشسته تهرانی شده است. ‌

کانون بازنشستگان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر