کد خبر: 42917 A

بر اساس آخرین گزارش ماهیانه آمارهای کار:

این گزارش به طرز خوشبینانه‌ای حوزه‌هایی را که در آن‌ها مشاغل جدید ایجاد شده، نام برده‌ اما بر حوزه‌هایی که نیرو از دست داده‌اند تاکیدی نکرده است.

آمارهای رسمی نشان می‌دهند  نرخ بیكاری در آمریكا به ۹ / ۷ درصد رسیده است.

 براساس گزارش ماهیانه «اداره آمارهای کار»، نرخ ۸ / ۷ درصد در ماه ژانویه افزایش یافته و بیش از ۱۰۰ هزار تن دیگر بیکار شده‌اند.

اداره آمارهای کار، خبر منتشر شده‌ این آمارهای جدید را «در اصل تغییر نکرده» خواند و اعلام کرد، با وجود آنکه نرخ بیکاری افزایش یافته اما باید این حقیقت را که طی چند ماه اخیر حدود ۱۶۹ هزار تن از آمریکایی‌ها از نیروی کار کناره گیری کرده‌اند نیز در نظر بگیریم. این اداره اعلام کرد افرادی چون بازنشستگان، کسانی که زود‌تر از موعد باز خرید شده‌اند و یا کسانی که به سادگی تسلیم مشکلات کاریابی شده‌اند، عضو نیروی کار نیستند.

این گزارش به طرز خوشبینانه‌ای حوزه‌هایی را که در آن‌ها مشاغل جدید ایجاد شده، نام برده‌ اما بر حوزه‌هایی که نیرو از دست داده‌اند تاکیدی نکرده است.

مشاغل بیشتری در بخش‌های خرده فروشی، ساخت و ساز، درمانی و عمده فروشی ایجاد شده اما ۱۴ هزار شغل در بخش حمل و نقل و صنایع خانگی از میان رفته‌اند. این در حالی است که بخش خصوصی در ابتدا مسئول ایجاد مشاغل جدید بود، مشاغل دولتی در ماه ژانویه تا ۹ هزار مورد کاهش یافته‌اند.

در حالی که آمریکایی‌ها در خصوص اضافه شدن ۱۵۷ هزار شغل جدید در ماه ژانویه بسیار خوشحال و راضی هستند، این تعداد از ۱۹۶ هزار شغلی که در ماه دسامبر اضافه شده بود، کمتر است.

«جان بونر»، سخنگوی کاخ سفید گفت: ماه‌های متوالی است که ما شاهد افزایش نرخ بیکاری و حتی افزایش بدهی هستیم.

کارگران آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر