کد خبر: 10044 A

۲۰۰ نوع پرنده متناسب با شرایط آب و هوایی شهر تهران تا پایان اسفندماه امسال به این باغ منتقل خواهند شد.

ایلنا:‌ شهردار منطقه ۴ با اشاره به تاکید شهردار تهران مبنی بر توسعه مجموعه‌های تفریحی و گردشگری در منطقه گفت: با توجه به برنامه ریزی‌های صورت گرفته فاز ۱ پروژه باغ پرندگان طبق برنامه تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ایلنا،حسن کریمیان در نشست خبری که با حضور مدیران شهری و معاونان منطقه و خبرنگاران در محل پروژه باغ پرندگان برگزار شد، اظهار كرد: پروژه باغ پرندگان با بیش از ۵ هزار وسعت برای پرندگان آب چر و در کل وسعت ۲۲ هکتار، بزرگ‌ترین باغ پرندگان خاورمیانه است که امیدواریم تا پایان سال جاری فاز ۱ این مجموعه به پایان برسد و تبدیل به یک مجموعه گردشگری برای شهروندان شود.

کریمیان از حمایت شهردار تهران و مدیران شهری در اجرای پروژه باغ پرندگان، تصریح کرد: همزمان با آغاز عملیات، احداث پروژه باغ پرندگان، بخش‌های شرقی جنگل لویزان تا قبل از اجرای این طرح کانون بی‌نظمی و ناهنجاری‌های اجتماعی و پاتوق افراد ولگرد شده بود که از این پس محل تفریح و گردشگری برای شهروندان خواهد بود.

وی اظهار داشت: در این باغ محل قرار گرفتن پرندگان بصورت کار‌شناسی و علمی جانمایی شده است و در پنج فاز اجرا خواهد شد.

کریمیان گفت: در فاز اول این پارک برکه‌ها و ‌آبشار‌ها، فاز دوم به طراحی کاشت درختان و گیاهان ویژه، فاز سوم باغ شیشه‌ای مخصوص نگهداری تعدادی از پرندگان و فازچهارم محل نگهداری لاشخور‌ها و عقاب‌ها و فاز پنجم آلاچیق‌ها و کتابخانه مجهز مجازی ویژه پرندگان طراحی شده است.

کریمیان درباره انتقال چه تعداد از پرندگان به باغ پرندگان، گفت: ۲۰۰ نوع پرنده متناسب با شرایط آب و هوایی شهر تهران تا پایان اسفندماه امسال به این باغ منتقل خواهند شد.

شهردار منطقه ۴ تاکیدکرد: از محوطه بیرونی باغ اجازه تردد خودرو به درون محوطه داده نمی‌شود تا هوای داخل باغ با آلودگی کمتری همراه باشد. علاوه براین قرار است از اتوبوس‌های برقی برای ورود به محوطه باغ استفاده شود.

شهردار منطقه چهار گفت: همچنین پیاده راهی هم برای تردد پیاده مراجعان طراحی شده که بازدید کنندگان بتوانند بصورت پیاده به داخل باغ تردد کنند.

وی هزینه دو فاز نخست این باغ را ۶۰ میلیارد تومان عنوان و تاکید کرد: در بخشی از این بوستان با عنوان بلوار کوهستان پارکینگ برای بازدیدکنندگان طراحی شده است.

شهردار منطقه ۴ تاکید کرد: با توجه به احداث باغ پرندگان به عنوان یکی از زیبا‌ترین مجموعه‌های تفریحی در صدد هستیم تا یکی از زیبا‌ترین مساجد جنگل لویزان را در کنار این مجموعه گردشگری احداث کنیم.

وی در ادامه با اشاره به تکمیل بزرگراه شهید باقری خاطرنشان کرد: پیش بینی می‌شود این بزرگراه تا پایان سال جاری تکمیل و به بهره برداری برسد و پیش بینی می‌شود با افتتاح این بزرگراه تحولی عظیم در سطح شرق تهران به وجود خواهد آمد.

کریمیان، ‌ احداث مراکز فرهنگی و سرای محلات، ‌راه اندازی کارخانه تبدیل پسماند به انرژی، تکمیل پروژه شهید زین الدین، بوستان در دست احداث ساحل، ‌ خط ۵ بی‌آر تی، ‌ ایجاد رمپ‌های بزرگراهی و احداث پارک‌های محلی را از دیگر پروژه‌های منطقه ۴ برشمرد و گفت: تعدادی از این پروژه‌ها در دست احداث است و برخی هم به بهره برداری رسیده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر