کد خبر: 11104 A

مدیر عامل بهره‌برداری مترو در آستانه «همایش مدیریت بحران در صنعت ساختمان»؛

«سومین همایش مدیریت بحران در صنعت ساختمان، سازه‌های زیر زمینی و شریان‌های حیاتی» روز بیستم مهر ماه جاری و در مشهد مقدس برگزار می‌شود و مدیریت بحران و قطارهای شهری یکی از محورهای اصلی این همایش اعلام شده است.

ایلنا: مدیر عامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران در آستانه سومین همایش مدیریت بحران در صنعت ساختمان، سازه‌های زیر زمینی و شریان‌های حیاتی گفت: مهار سیلاب در خط ۴ متروی تهران نمونه موفق مدیریت بحران است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، علی محمد قلی‌ها افزود: مدیریت بحران، علمی کاربردی است که با شناخت مشاهدات و تجزیه و تحلیل داده‌ها به صورت سیستمی، راه‌حل‌هایی را برای مهار بحران ارائه می‌کند.

وی با اشاره به اینکه این راه حل‌ها باید در وهله نخست بتوانند از وقوع فاجعه پیشگیری کرده یا با آن مقابله کنند، اظهار کرد: از سوی دیگر، در صورت وقوع بحران می‌بایست نسبت به امدادرسانی و بهبود اوضاع با استفاده از راه حل‌های مذکور اقدام نمود.

قلی‌ها با بیان اینکه ۲۷ فروردین ماه امسال دیواره شمالی مسیل می‌انرود به طول ۱۰ متر در ضلع شمالی اتوبان تهران – کرج، نرسیده به ایستگاه اکباتان تخریب گردید، تصریح کرد: این تخریب بر اثر بارش بی‌ سابقه باران و ازدیاد حجم آب مسیل رخ داد.

وی با ذکر این نکته که جریان آب با فشار و سرعت زیاد وارد کانال مترو شد، اضافه کرد: در عرض چند دقیقه آب، ایستگاه‌های میدان آزادی، استاد معین و حبیب ا... در خط ۴ را فرا گرفت و البته پیش از آنکه آب وارد این ایستگاه‌ها شود، قطار‌ها و ایستگاه‌های مترو از هزاران مسافر حاضر تخلیه شدند.

قلی‌ها با تأکید بر اینکه با به ‌کارگیری همه امکانات و ظرفیت‌های موجود و در کمترین مدت زمان ممکن نسبت به مدیریت این بحران اقدام شد، اعلام کرد: مدیریت شهری تهران در ستاد و مناطق تمام توان و نیروی خود را جهت مهار این بحران و برگرداندن وضعیت به حالت عادی به کار گرفت.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری متروی تهران در پایان خاطرنشان کرد: بدون تردید مهار این بحران یکی از موفق‌ترین نمونه‌های مدیریت بحران در چند دهه اخیر است و از این رو در صدد بر آمده‌ایم تا تجارب مدیریت شهری تهران در جریان سیلاب خط ۴ مترو را در اختیار مجامع اجرایی و محافل علمی کشور قرار دهیم.

«سومین همایش مدیریت بحران در صنعت ساختمان، سازه‌های زیر زمینی و شریان‌های حیاتی» روز بیستم مهر ماه جاری و در مشهد مقدس برگزار می‌شود و مدیریت بحران و قطارهای شهری یکی از محورهای اصلی این همایش اعلام شده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر