کد خبر: 1283 A

معاون شهردار تهران از آمادگی پایتخت برای میزبانی اجلاس جنبش عدم تعهد خبر داد؛

اجلاس غیر متعهد‌ها در تهران و بازی‌های المپیک در لندن دو رویداد بزرگ سال ۲۰۱۲ است/ کشورمان در چند روز برگزاری این اجلاس در ذهن میهمانان نقش می‌بندد، برای همیشه در یاد و خاطر آن‌ها باقی خواهد ماند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آمادگی پایتخت کشورمان برای میزبانی «شانزدهمین اجلاس سران جنبش عدم تعهد» خبر داد و گفت: تهران از پنجم شهریور میزبان حدود ۷ هزار می‌ه‌مان این اجلاس خواهد بود و پایتخت جمهوری اسلامی ایران عملا به پایتخت جهان تبدیل می‌شود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سید جعفر تشکری هاشمی افزود: ۱۵۰ هیات در سطوح مختلف شامل ۱۲۰ هیات از کشورهای عضو جنبش عدم تعهد از جمله ۵۱ هیات عالی‌رتبه به ریاست سران و روسای این کشور‌ها به پایتخت کشورمان‌ سفر خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه اجلاس مذکور رویدادی جهانی است که به واسطه آن جهانیان تهران را خواهند دید، اظهار کرد: می‌-توانیم بگوییم حاشیه این اجلاس می‌تواند به اندازه اصل و متن آن پر اهمیت باشد، چرا که به هر شکل تصویری که از پایتخت

کشورمان در چند روز برگزاری این اجلاس در ذهن میهمانان نقش می‌بندد، برای همیشه در یاد و خاطر آن‌ها باقی خواهد ماند.

خدمات‌رسانی ناوگان حمل و نقل شهری در تعطیلات تهران
معاون شهردار تهران با بیان اینکه برای این حادثه تاریخی به گونه‌ای برنامه‌ریزی کرده‌ایم که تصویری بسیار زیبا از پایتخت کشورمان در ذهن میهمانان باقی بماند، تصریح کرد: مجموعه مدیریت شهری در یک تلاش خستگی ناپذیر و شبانه‌روزی در تمام حوزه‌ها از جمله خدمات شهری، زیباسازی، فضای سبز و فنی و عمرانی تمام امکانات و بضاعت خویش را به کار گرفته‌ است.

وی در مورد اقداماتی که در حوزه حمل و نقل و ترافیک به عمل آمده، اعلام کرد: با توجه به اعمال برخی محدودیت‌های ترافیکی در بخشی از معابر شهری در ایام برگزاری این اجلاس، با هماهنگی سازمان تاکسیرانی و شرکت واحد اتوبوسرانی ناوگان لازم را در اختیار شهروندان قرار می‌دهیم تا مردم در این محدوده‌ها کمتر دچار مشکل شوند و بتوانند به راحتی تردد کنند.

تشکری هاشمی با تاکید بر اینکه شهروندان بابت این محدودیت‌ها دل‌نگرانی نداشته باشند، اضافه کرد: به گونه‌ای برنامه-ریزی کرده‌ایم که سیستم‌های حمل و نقل شهری سرویس‌های معمول خود را داشته باشند و ۵ روز تعطیلی تهران به معنای تعطیلی خدمات ناوگان حمل و نقل شهری نخواهد بود و مترو، اتوبوسرانی و تاکسیرانی خدمات خود را بهتر از گذشته ارائه می‌دهند.

اختصاص اتوبوس‌های جدید BRT به میهمانان اجلاس

وی با اشاره به اینکه بخشی از امکانات تاکسیرانی، اتوبوسرانی و مترو را در اختیار میهمانان اجلاس قرار می‌دهیم، گفت: اتوبوس‌های جدید دوکابین (BRT) خریداری شده‌ و نیز تاکسی‌های مناسب با رانندگان آموزش دیده و ملبس به لباس فرم، از جمله این امکانات هستند و به نظر می‌رسد در هر دو بخش اتوبوسرانی و تاکسیرانی روزهای پر کاری را پیش رو داشته باشیم.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه علاوه بر شهر و فضای شهری، شهروندان نیز باید آماده پذیرایی از میهمانان باشند، افزود: اجلاس غیر متعهد‌ها در تهران و بازی‌های المپیک در لندن دو رویداد بزرگ سال ۲۰۱۲ به شمار می‌روند و‌‌ همان طور که مردم لندن در میزبانی بازی‌های المپیک مشارکت داشتند، مردم تهران نیز باید در میزبانی این اجلاس مشارکت داشته باشند.

وی با تاکید بر اینکه شهروندان تهران در چند روز برگزاری اجلاس باید تصویری با شکوه از انقلاب شکوه‌مند اسلامی را پیش روی میهمانان قرار دهند، اظهار کرد: این اجلاس فرصتی است تا مردم ما به رغم محدودیت‌های ناشی از اعمال فشارهای استکبار جهانی، تصویری ماندگار از اقتدار ملتی استوار را در ذهن میهمانان بر جای و در افکار عمومی جهان به نمایش بگذارند.

توجه خاص به شبکه بزرگراهی پایتخت
تشکری هاشمی بر رعایت موضوعات به ظاهر پیش پا افتاده در رانندگی از جمله حرکت بین خطوط، رعایت حق تقدم، توقف در گذرگاه عابر پیاده، عدم عبور از چراغ قرمز، توجه به علائم ترافیکی و رعایت قوانین و مقررات از سوی موتورسواران تاکید و تصریح کرد: با کوچک‌ترین خطا از سوی رانندگان ما می‌تواند تصویری منفی از مردم ما در ذهن میهمانان نقش ببندد.

وی میزبانی این اجلاس را فرصتی برای نمایش فرهنگ بالا و سابقه دیرپای ملت بزرگ ایران دانست و گفت: اطمینان دارم مردم ما با رفتارهای آگاهانه خود میزبانان شایسته‌ای برای میهمانان خواهند بود و با مشارکت شهروندان این اجلاس انشا ا... به بهترین شکل ممکن برگزار شده و موجب مباهات جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

معاون شهردار تهران بیشترین فعالیت حوزه ترافیک را مربوط به روزهای قبل از اجلاس دانست و اعلام کرد: در این روز‌ها شبکه بزرگراهی تهران به ویژه بزرگراه‌های شهید همت، شهید حکیم، شهید چمران، محمدعلی جناح، شهید نواب صفوی، شیخ فضل‌ا... نوری، شهید چراغی، شهید مدرس و آیت ا... سعیدی که در مسیر تردد میهمانان قرار دارند را مورد توجه خاص قرار داده‌ایم.

توجه ویژه به دروازه‌های ورودی تهران
وی حد فاصل فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام (ره) به عنوان دروازه‌های ورودی تهران تا محل برگزاری اجلاس را از محورهایی که مورد توجه ویژه قرار گرفته‌اند، بر شمرد و اضافه کرد: روکش آسفالت و نوسازی جداول بزرگراه‌ها از سوی حوزه فنی و عمرانی، مناسب‌سازی فضای سبز حاشیه بزرگراه‌ها و زیباسازی مسیر بزرگراه‌ها از سوی حوزه خدمات شهری انجام شده است.

معاون شهردار تهران با اشاره به اقدامات حوزه حمل و نقل و ترافیک گفت: در این حوزه نسبت به ترمیم و تعویض گاردریل‌ها، رنگ‌آمیزی جداول، نصب رفلکتور‌ها و ضربه‌گیر‌ها، انجام خط‌کشی گرم، استقرار امکانات جداسازی و ایمنی، تعبیه تابلو‌های راهنمای مسیر، تعمیر و تعویض تجهیزات هوشمند و استفاده از علائم عمودی و افقی در مسیرهای بزرگراهی اقدام شده است.

این مقام مسئول در پایان از استفاده از افراد مسلط به زبان انگلیسی در ایستگاه‌های مترو و چاپ نقشه جیبی پایتخت به زبان انگلیسی از سوی سازمان تاکسیرانی خبر داد و خاطرنشان کرد: با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی و مشارکت خود مردم تلاش می‌کنیم تا یک جریان ترافیک یکنواخت و یکپارچه و یک نظم و انضباط مثال زدنی را در این ایام در شهر شاهد باشیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر