کد خبر: 12974 A

سیستمهای دفع زباله مجتمع‌های مسکونی، منافذ موجود در طبقات زیرین و تاسیسات، فاصله بین منازل و سطح آسفالت خیابان‌ها از جمله مواردی است که باعث ورود موش به منازل مسکونی می‌شود.

ایلنا:‌ معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۸ از اجرای طرح ضربتی مبارزه با جوندگان موذی در سطح محلات این منطقه خبر داد.

به گزارش ایلنا، حمید رضا فرخی با اعلام این مطلب گفت: در این طرح که در سطح انهار و کانالهای شناسایی شده منطقه اجرا می‌شود؛ تمامی منافذ، کلونی گذاری شده و مبارزه با اینجانوران صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به لایروبی و پاکسازی انهار و کانال‌ها از زباله افزود: تلاش داریم تا محیطهای قابل دسترسی برای زاد و ولد موش‌ها به حداقل برسد.

فرخی با بیان اینکه محلهای طعمه گذاری و اجرای طرح ضربتی مبارزه با موش‌ها با نصب بنر‌ها و تابلو‌ها به شهروندان اطلاع رسانی می‌شود گفت: در اجرای این طرح نیازمند مشارکت و همکاری شهروندان در جهت حفظ و رعایت بهداشت محیط هستیم.

وی با اشاره به راههای نفوذ موش به منازل گفت: سیستمهای دفع زباله مجتمع‌های مسکونی، منافذ موجود در طبقات زیرین و تاسیسات، فاصله بین منازل و سطح آسفالت خیابان‌ها از جمله مواردی است که باعث ورود موش به منازل مسکونی می‌شود.

معاون امور شهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۸ تصریح کرد: با اقدامات انجام شده و طعمه گذاری در تمام مکان‌هایی که احتمال وجود لانه موش و محل زندگی آن‌ها است از جمله اماکن مخروبه و متروکه، مراکز بهداشتی و درمانی، معابر، کانال‌ها، انهار و فضاهای سبز و... در شرق تهران از وجود جانوران موذی پاکسازی می‌شود.

وی در ادامه گفت: از شهروندان در خواست می‌شود تا در دفع زباله‌های خانگی دقت کنند و از ریختن ضایعات به داخل مسیل‌ها و انهار خودداری نمایند تا موش‌ها امکان دسترسی به مواد غذایی و آب را نداشته باشند و در صورت مشاهده جانوران موذی با شماره سامانه ۱۳۷ تماس حاصل نمایند.

فرخی اظهار داشت: شهروندان می‌توانند با رعایت کامل بهداشت محیط، هم محیط زیست شهری را که متعلق به خود آن‌ها است، پاکیزه و عاری از آلودگی نگهدارند و هم مانع از ازدیاد اینجانوران ناقل بیماری شوند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر