کد خبر: 12978 A

تمامی مغایرتهای احتمالی توسط اعضا کارگروه کار‌شناسی تدقیق، ارزیابی و جمع بندی شد تا در گام‌های بعدی توسط کمیته فنی و شورای هماهنگی تدقیق نقشه‌ها تایید شده و جهت اصلاح در کمیسیون ماده پنج براساس طرح تفصیلی ابلاغ شود.

ایلنا: شهردار منطقه ۹ از مراحل نهایی سازی اسناد نقشه‌های طرح تفصیلی جدید در سطح منطقه خبر داد و گفت: با حضور کار‌شناسان اداره کل شهرسازی و طرحهای شهری کارگروه کار‌شناسی تدقیق نقشه‌های طرح تفصیلی تشکیل شد.

به گزارش ایلنا، حسین سلطانی اظهار داشت: بر اساس سیاستهای شهرداری تهران در خصوص اجرای طرح تفصیلی، مراحل نهایی سازی اسناد نقشه‌های این طرح در مقیاس ۲۰۰۰/۱ طبق زمان بندی معینی برای مناطق ۲۲ گانه در نظر گرفته شد.

وی ارزیابی و بررسی مغایرتهای احتمالی طرح تفصیلی در مناطق را از اهداف کارگروه کار‌شناسی تدقیق دانست و افزود: براساس برنامه ریزی مراحل ۴ گانه نهایی سازی اسناد در دستور کار این شهرداری قرار گرفت.

سلطانی تصریح کرد: گام نخست این دستورالعمل در قالب کارگاه «توضیح و تشریح مختصات فنی نقشه‌ها» و با حضور معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، کار‌شناسان حوزه و مشاور مادر شهر تهران در تابستان سالجاری انجام شد.

وی ادامه داد: گام دوم نیز در قالب تشکیل کارگروه «کار‌شناسی تدقیق نقشه‌های طرح تفصیلی» با حضور کار‌شناسان اداره کل شهرسازی و طرحهای شهری از اوایل هفته جاری در منطقه پیگیری و براساس بازدیدهای می‌دانی جامع اجرایی شد.

شهردار منطقه ۹ با اشاره به بازدید‌ها و ارزیابی‌های اعضا کارگروه گفت: در لایه‌های پهنه بندی شبکه معابر و لایه‌های تثبیت شده، تدقیق نقشه‌ها صورت گرفت و نتایج بسیار مفید و مطلوبی بدست آمد.

سلطانی افزود: تمامی مغایرتهای احتمالی توسط اعضا کارگروه کار‌شناسی تدقیق، ارزیابی و جمع بندی شد تا در گام‌های بعدی توسط کمیته فنی و شورای هماهنگی تدقیق نقشه‌ها تایید شده و جهت اصلاح در کمیسیون ماده پنج براساس طرح تفصیلی ابلاغ شود.

به گفته وی، این شهرداری در این راستا پیشگام بوده و به عنوان نخستین منطقه و با پیگیری معاونت شهرسازی و معماری منطقه مراحل نهایی سازی اسناد نقشه‌های طرح تفصیلی جدید در شهر تهران صورت گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر