کد خبر: 13045 A

دبیر پنجمین جشنواره ترافیک و رسانه:

خبرنگارانی که این رشته را انتخاب کرده‌اند باید به خود ببالند چرا که می‌توانند برای جامعه خویش آگاهی‌ بخش و اثر بخش باشند.

ایلنا: دبیر «پنجمین جشنواره ترافیک و رسانه» گفت: نیاز به روزنامه‌نگاری تخصصی، توجه به اهمیت رسانه، آموزش و انتقال تجارب و تغییر نگاه مدیران شهری به ظرفیت‌های رسانه، از جمله ضرورت‌های برگزاری «جشنواره ترافیک و رسانه» است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، غلام‌رضا کاظمی‌دینان افزود: یکی از اهداف این جشنواره نگاه تخصصی رسانه‌ها به حوزه ترافیک است زیرا این حوزه علاوه بر مخاطبان عام که عموم شهروندان می‌باشند، مخاطبان خاص نیز دارد که به صورت تخصصی موضوعات ترافیکی را دنبال می‌کنند.

وی روزنامه‌نگاری را شغلی مقدس دانست و اظهار کرد: خبرنگارانی که این رشته را انتخاب کرده‌اند باید به خود ببالند چرا که می‌توانند برای جامعه خویش آگاهی‌ بخش و اثر بخش باشند.

کاظمی‌دینان روزنامه‌نگاری را حرفه‌ای روشنگر خواند و تصریح کرد: خبرنگاران به مردم آگاهی و دانایی می‌بخشند و می‌توانند سطح دانش عمومی جامعه را به میزان قابل توجهی بالا ببرند.

وی روزنامه‌نگاری را پل ارتباطی بین مدیران شهری و شهروندان بر شمرد و اضافه کرد: در صورتی که رسانه‌ها به خوبی عمل کنند، این دو بخش با هم به راحتی ارتباط برقرار می‌کنند، مدیران شهری خدمت را وظیفه خود دانسته و شهروندان نیز در مسائل شهری مشارکت می‌کنند.

این استاد ارتباطات انسانی در پایان خاطرنشان کرد: رسانه‌ها تسهیل‌ کننده رابطه مدیران شهری و شهروندان هستند و از جمله اهداف و نتایج «جشنواره ترافیک و رسانه» تلطیف روابط میان مدیران شهری و شهروندان با میدان‌داری رسانه هاست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر