کد خبر: 1308 A

عضو کمیسیون عمران مجلس نهم:

موضوع اسکان دائم زلزله زدگان در حال پیگیری و اقدام است و امیدواریم به زودی و قبل از شروع فصل سرما این مسئله حل شود.

عضو کمیسیون عمران و نائب رییس فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی گفت: در فراکسیون محیط زیست جلسه ای برای بررسی اتفاقات زیست محیطی زلزله اهر، هریس و ورزقان نداشتیم، اما در کمیسیون عمران موضوع اسکان دائم زلزله زدگان بررسی شد و در حال پیگیری و اقدام است و امیدواریم به زودی و قبل از شروع فصل سرما این مسئله حل شود.

 مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با اشاره بروز معضلات زیست محیطی در مناطق زلزله زده گفت: به دلیل هم زمان شدن وقوع زلزله با تعطیلات مجلس نتوانستیم جلسه ای برای بررسی این به این موضوع اختصاص دهیم.

وی افزود: اما در کمیسیون عمران مجلس جلسه ویژه این موضوع داشته ایم و در آن جلسه مسائل مربوط ساخت امکانات اولیه و تجهیز آنها به همه خدمات مانند آب و برق و تلفن مورد بررسی قرار گرفت و دستگاهها متولی ملزم به ایجاد سریع این امکانات شدند.

وی اظهار داشت: موضوع اسکان دائم زلزله زدگان در حال پیگیری و اقدام است و امیدواریم به زودی و قبل از شروع فصل سرما این مسئله حل شود.

لاهوتی گفت: بعد از پایان یافتن تعطیلات مجلس، جلساتی با وزارت بهداشت، محیط زیست و مدیریت بحران خواهیم داشت تا ابعاد معضلات مربوط به محیط زیست زلزله زدگان بررسی شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر