کد خبر: 1657 A

پنج بزرگراه یادگار امام، شهید چمران، شیخ فضل الله نوری، نیایش و حکیم از اولویت ویژه در این منطقه برخوردار است که ترمیم و نگهداری گاردریل‌ها، انجام خط کشی عبوری، نوسازی و بازسازی علایم انتظامی و راهنمایی واقع در مسیر‌ها در حال انجام است.

ایلنا: شهردار منطقه دو تهران با اشاره به اقدامات صورت گرفته در آماده سازی منطقه برای برپایی اجلاس غیر متعهد‌ها گفت: در حوزه‌های مختلف عمرانی، ترافیکی، فضای سبز و خدماتی اقدامات مناسبی برای برگزاری این اجلاس صورت گرفته و منطقه دو را در سطح آمادگی مطلوب برگزاری این اجلاس قرار داده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه دو تهران، «عابد ملکی» افزود: اجلاس سران غیر متعهد‌ها بعد از مجمع عمومی سازمان ملل، مهم‌ترین اجلاس بین المللی دنیا محسوب می‌شود و از این رو آمادگی تهران برای برگزاری هرچه بهتر این اجلاس حایز اهمیت است.

وی با اشاره به برخی اقدامات صورت گرفته در منطقه دو اظهارداشت: پنج بزرگراه یادگار امام، شهید چمران، شیخ فضل الله نوری، نیایش و حکیم از اولویت ویژه در این منطقه برخوردار است که ترمیم و نگهداری گاردریل‌ها، انجام خط کشی عبوری، نوسازی و بازسازی علایم انتظامی و راهنمایی واقع در مسیر‌ها در حال انجام است.

شهردار منطقه دو تهران به تعویض حدود سه هزار استوانه ایمن ارتجاعی در سطح معابر منطقه اشاره کرد و گفت: ایمن سازی و نوسازی ۵۰ سر جناقی بزرگراهی در منطقه نیز صورت گرفته است.

وی به اقدامات عمرانی شهرداری این منطقه در محدوده برج میلاد در آستانه برگزاری اجلاس غیر متعهد‌ها اشاره کرد و گفت: بالغ بر دو هزار و ۵۰۰ متر پیاده رو سازی در محدوده برج میلاد انجام شده است. مناسب سازی و ترمیم روکش‌های آسفالت معابر به همراه حذف زوائد بصری و تبلیغاتی اطراف برج میلاد از گرد اقدامات شهرداری منطقه دو در برج میلاد به شمار می‌رود.

ملکی با اشاره به اقدامات عمرانی – ترافیکی این منطقه برای برگزاری اجلاس غیر متعهد‌ها در تهران گفت: بیشترین روکش آسفالت شهر تهران در مسیرهای بزرگراهی در سطح مسیرهای منطقه دو تهران انجام شده است. نزدیک به ۵۶ درصد مسیرهای بزرگراهی شهر تهران در منطقه دو واقع بوده که از اهمیت بالایی برای برگزاری اجلاس غیر متعهد‌ها برخوردار است.

از همین رو طی یکماه گذشته بیش از ۱۲ هزار تن آسفالت در سطح بزگراههایی چون چمران، شیخ فضل اله نوری و یادگار امام بخش شده و اقدامات عمرانی – ترافیکی لازم صورت گرفته است.

به گفته وی، از دیگر اقدامات مهم صورت گرفته در آماده سازی منطقه دو تهران برای برگزاری اجلاس سران غیر متعهد‌ها بازپیرایی فضای سبز معابر و بزرگراههای منطقه است. اقدامات مناسبی در حوزه فضای سبز منطقه برای بهبود سیمای منطقه و محیط زیست شهری صورت گرفته که در آستانه برگزاری اجلاس کاملا خودنمایی می‌کند.

ملکی به نصب باکس‌های گل در منطقه اشاره کرد و افزود: باغ راهی از فضای سبز در حاشیه برگزاره شیخ فضل الله نوری نیز احداث شده است.

وی افزود: انجام نورپزداری زیر پل‌های سطح منطقه به همراه پل کابلی بزرگراه شیخ فضل الله نوری به همراه انجام نقاشی‌های دیواری در مسیرهای ترافیکی از دیگراقدامات زیباسازی صورت گرفته از سوی شهرداری منطقه دو در آستانه اجلاس غیر متعهد هاست.

شهرداری منطقه 2
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر