کد خبر: 1771 A

این جشنواره با هدف قرار دادن توسعه IT در محله‌های ۳۷۴‌ گانه و بهبود کیفیت زندگی شهری، بهره‌گیری از فناوری اطلاعات را در راستای اعتلای فرهنگ بیش از پیش میسر می‌کند.

ایلنا: با آغاز برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره شکوفا در منطقه ۲۲، این جشنواره همزمان با دهه مبارک فجر در محدوده شمال غربی تهران کلید می‌خورد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۲، با مشارکت و هماهنگی سراهای محله‌های ۹ گانه، برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره شکوفا آغاز شده و قرار است این جشنواره بزودی در پهنهٔ شمال غربی تهران و با حضور شهروندان و ساکنان این محدوده اجرا شود.

حسین مرادی شهردار منطقه ۲۲ با اعلام این خبر گفت: «این جشنواره با هدف قرار دادن توسعه IT در محله‌های ۳۷۴‌ گانه و بهبود کیفیت زندگی شهری، بهره‌گیری از فناوری اطلاعات را در راستای اعتلای فرهنگ بیش از پیش میسر می‌کند. از آنجا که توسعه فناوری اطلاعات در جامعه مسئله‌ای ضروری است، شهرداری تهران به این موضوع نگاهی فرهنگی داشته و تلاش می‌کند زمینه‌های توسعه IT و رسیدن به شهر الکترونیک را با گام نهادن در مسیر فرهنگ و افزایش مشارکت‌های اجتماعی شهروندان فراهم کند و این موضوع یکی از اصولیترین شاخص‌های تحقق توسعه پایدار به شمار می‌آید.»

وی افزود: «بمنظور هماهنگی و همفکری در خصوص آمادگی سراهای محله‌های ۹ گانه موجود در منطقه در دومین جشنواره شکوفا، جلسه‌ای با حضور مدیران ادارات مرتبط با موضوع در دبیرخانه این ستاد واقع در معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه ۲۲ تشکیل شد. در این جلسه برنامه‌های پیش روی خانه‌های فناوری اطلاعات محله‌ها به مسئولان خانه‌ها ارائه و مقرر شد هرچه سریع‌تر اقدامات لازم برای ثبت نام از علاقه مندان به حضور در کانون‌های هفتگانه از طریق نصب بنر، چاپ و توزیع پوس‌تر و سامانه پیام کوتاه به اطلاع شهروندان برسد و شهروندان پس از برگزاری کلاسهای آموزشی برای شرکت در جشنواره‌ها معرفی شوند. در این راستا طی نامه‌های جداگانه، رابطان کانون‌های هفتگانه منطقه به دبیرخانه‌های مربوطه معرفی شدند. همچنین از تمامی مناطق ۲۲ گانه نیز درخواست شد، نمایندگان خود را برای ایجاد ارتباط با کانون توسعه مهارتهای رایانه‌ای که دبیرخانه آن در منطقه ۲۲ مستقر است، معرفی کنند.»

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر