کد خبر: 1775 A

واکنش نوروزی به افزایش آمار تصادفات در تعطیلات اخیر؛

اگر ۱۰ درصد این تلفات به دلیل نقص فنی باشد باید نمایندگانی که الزام سنی معاینه فنی را افزایش دادند، پاسخگو باشند/ پس از اتمام اجلاس سران کشورهای عدم تعهد قانون الزام معاینه فنی در مجلس بررسی شود.

معاون اجرایی سازمان حمل و نقل و ترافیک گفت: ‌کسانی که به دلیل واهی معاینه فنی را پس زده‌اند و با تصویب قانون جدید معاینه فنی آن را از اولویت اصلی خارج کردند قاعدتا بایستی هم اکنون پاسخگوی  آمار کشته‌شدگانی باشد كه به دلیل نقص فنی خودرو جان خود را از دست داده اند‌. ‌

وحید نوروزی در گفت‌و‌گو با ایلنا، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد‌: بحث نقص فنی خودرو و اهمیت معاینه فنی در کاهش تصادفات و ارتقای ایمنی نسبی خودرو‌ها غیر قابل انکار است.

وی ادامه داد: ‌ کسانی که به دلیل واهی معاینه فنی را پس زده‌اند و با تصویب قانون جدید معاینه فنی آن را از اولویت اصلی خارج کردند قاعدتا بایستی هم اکنون پاسخگو آمار کشته‌شدگانی باشد به دلیل نقص فنی خودرو جان خود را از دست داده اند‌. ‌

به گفته معاون اجرایی سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران حتی اگر ۱۰ درصد این تلفات به دلیل نقص فنی باشد باید نمایندگانی که الزام سنی معاینه فنی را افزایش دادند، پاسخگو باشند.

نوروزی گفت: انتظار داریم قانون افزایش سن معاینه خودروهادر مجلس کنونی اصلاح شود و نمایندگان مجلس نسبت به اصلاح آن اقدام سریعی داشته باشند پیش از اینکه شاهد تلفات بیشتری باشیم.

وی با بیان اینکه دیگر نباید این قانون در کمیسیون و فراکسیون‌های مجلس بررسی شود و وقت به هدر رود، تاکید کرد: وقت آن رسیده است که نمایندگان مجلس عزمی جدی برای الویت بخشیدن به معاینه فنی داشته باشند و صف‌های طولانی و موارد دیگر را بهانه‌ای برای بی‌نیازی کردن خوردو‌ها از معاینه فنی نکند.

نوروزی با بیان اینکه در سال ۸۷، ۴۰ درصد خودروهایی که به عنوان سرویس مدارس استفاده می‌شد، نقص فنی داشتند، اظهار کرد: ‌خوشبختانه با ملزم کردن معاینه فنی برای خودروهای سرویس مدارس، پلیس راهور اعلام کرد که در سال تحصیلی گذشته حتی یک اتفاق برای سرویس مدارس و دانش آموزان گزارش نشده است.

وی همچنین خاطر نشان کرد: ‌ با مدیریت درست می‌تواند الزام معاینه فنی خودرو‌ها را فرهنگ سازی کرد چرا که این مساله در سلامت افراد نقش بسزایی دارد.

نوروزی ابراز امیدواری کرد که پس از اتمام اجلاس سران کشورهای عدم تعهد قانون الزام معاینه فنی در مجلس بررسی شود و از فراکسیون مدیریت شهری نیز می‌خواهیم در این مساله پیشقدم شود.

معاینه فنی وحید نوروزی نقص فنی خودرو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر