کد خبر: 1831 A

همزمان با برگزاری اجلاس غیر متعهد‌ها؛

تمامی ادارات زیباسازی مناطق ۲۲گانه شهرداری به عنوان بازوهای اجرایی سازمان زیباسازی، در زمان برگزاری اجلاس گزارش لحظه به لحظه از وضعیت فضای شهری ارائه می‌دهند.

ایلنا: شهر تهران با نمادهایی چون صلح، خلیج فارس، انرژی هسته‌ای و نقاشی‌های دیواری، به استقبال اجلاس جنبش عدم تعهد می‌رود.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان زیباسازی شهر تهران، مدیرعامل این سازمان با بیان اینکه شهر تهران آماده استقبال از مهمانان جنبش غیر متعهد‌ها است، در تشریح اقدامات سازمان زیباسازی برای فضای شهر در برگزاری اجلاس سران جنبش غیرمتعهد‌ها گفت: نمادهای صلح، انرژی هسته‌ای و خلیج فارس به شکل سازه‌های موقت شهری در نقاط پرتردد شهری به نمایش گذاشته شده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی شهر تهران با بیان اینکه پرچم ۱۲۰ کشور در ورودی شهر تهران و در مسیری که میهمانان اجلاس وارد تهران می‌شوند، نصب شده است، گفت: علاوه بر اقدامات انجام شده، بیشتر پل‌های شهر تهران و تمامی پل‌هایی که در مسیر ورود میهمانان خارجی از فرودگاه امام (ره) تا ساختمان اجلاس قرار دارند، نور‌پردازی شده است.

وی با بیان اینکه نور‌پردازی فضاهای عمومی در شهر تهران بر اساس آخرین متد روز دنیا انجام شده است، افزود: پل تقاطع شهید چمران و همت، پل تقاطع شهید چمران و یادگار امام، پل‌های مسیر حرم مطهر، ورودی تونل توحید و... با جدید‌ترین تکنولوژی، نور‌پردازی شده است.

وی با اشاره به اینکه شعار اجلاس سران کشورهای غیرمتعهد‌ها «صلح پایدار در سایه مدیریت مشترک جهانی» است، اظهار کرد: در این راستا آیات مرتبط با این شعار همچون «وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ» در بیشتر فضاهای تبلیغات‌شهری نصب شده است.

شوشتری با اشاره به ویژگی تبلیغات اکران شده در شهر تهران در این دوره از اجلاس گفت: از جمله ابتکارات به کار رفته در تبلیغات فرهنگی، استفاده از اشعار شاعران بزرگ کشور همچون حافظ، سعدی و فردوسی به دو زبان فارسی و انگلیسی است.

وی در ادامه به انجام هزار متر مربع نقاشی دیواری در طول مسیر اشاره و بیان کرد: این نقاشی‌ها با مضامین مختلف از جمله امام، رهبری، انرژی صلح آمیز و... بوده است.

مدیرعامل سازمان زیباسازی با بیان اینکه تمامی بیلبوردهای شهری در طول برگزاری اجلاس در خدمت آن قرار خواهد گرفت، تصریح کرد: تلویزیون‌های شهری نیز به مهمانان به زبان‌های مختلف خوشامد گویی خواهند کرد.

به گفته شوشتری، تمامی ادارات زیباسازی مناطق ۲۲گانه شهرداری به عنوان بازوهای اجرایی سازمان زیباسازی، در زمان برگزاری اجلاس گزارش لحظه به لحظه از وضعیت فضای شهری ارائه می‌دهند و در صورت به وجود آمدن مشکل، نسبت به رفع آن اقدام خواهد شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر