کد خبر: 29926 A

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی در گفت و گو با ایلنا:

از عصر امروز دمای هوا در نیمه شمالی کشور کاهش می یابد / امروز شهرهای صنعتی و پرجمعیت غبارآلود خواهد بود.

ایلنا: مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی گفت: از فردا بارش باران در دامنه های مرکزی و جنوبی زاگراس تشدید می شود البته با نفوذ جریانات شمالی بر مقدار بارش ها در سواحل شمالی و برخی مناطق شمال شرق افزوده می شود.

عبدالرضا امیدوارشهری در گفت و گو با ایلنا، با بیان این مطلب افزود: امروز برای استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان استان‌های آذربایجان شرقی، زنجان، همدان، لرستان، چهارمحال بختیاری و کهگیلویه و بویر احمد، قزوین، البرز، تهران، اردبیل، گیلان، غرب اصفهان، مرکزی و قم بارش باران و برف و وزش باد پیش بینی‌ می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به بارش باران برای استان های کرمانشاه، ایلام، خوزستان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بوبر احمد آب گرفتی معابر عمومی و سیلاب پیش بینی می شود.

مدیرکل پیش بینی سازمان هواشناسی همچنین از شدت گرفتن بارش باران در دامنه های مرکزی و جنوبی زاگراس خبر داد و گفت: با نفوذ جریانات شمالی بر مقدار بارش ها در سواحل شمالی و برخی مناطق شمال شرق افزوده می شود و بتدریج در شمال غرب و غرب کشور از ناپایداری ها کاسته می شود.

امیدوار شهری با اشاره به اینکه از فردا تنها دامنه های جنوبی زاگرس، سواحل شمالی و برخی مناطق شمال شرق بارش خواهیم داشت، خاطر نشان کرد: از عصر امروز دمای هوا در نیمه شمالی کشور کاهش می یابد. امروز شهرهای صنعتی و پرجمعیت غبارآلود خواهد بود اما از فردا از شدت آن کاسته می شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر