کد خبر: 29927 A

عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی:

در شرایطی که با اجرای محدودیت‌های ترافیکی، تردد خودروهای تک سرنشین را محدود می‌کنیم، دولت باید از توسعه حمل و نقل عمومی مدرن در تهران حمایت کند تا مردم به استفاده از وسایل نقلیه عمومی ترغیب شوند.

ایلنا: عضو کمیسیون شوراهای مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: عدم پرداخت اعتبارات مصوب به شهرداری‌های کشور به خصوص شهرداری تهران جهت توسعه حمل و نقل عمومی یکی از اشکالات منصوب به دولت است.

به گزارش ایلنا، رمضان شجاعی کیاسری افزود: حمایت دولت باید هم‌زمان با گسترش حمل و نقل عمومی مدرن از جمله توسعه مترو صورت پذیرد.

وی اظهار کرد: در شرایطی که با اجرای محدودیت‌های ترافیکی، تردد خودروهای تک سرنشین را محدود می‌کنیم، دولت باید از توسعه حمل و نقل عمومی مدرن در تهران حمایت کند تا مردم به استفاده از وسایل نقلیه عمومی ترغیب شوند.

شجاعی تصریح کرد: در خصوص اعتبارات پرداخت نشده شهرداری تهران باید نمایندگان پایتخت بیشتر از سایر نمایندگان پیگیر این مساله باشند تا کمبودهای موجود جبران شده و مبلغ مورد نظر در اختبار مدیریت شهری تهران قرار گیرد.

وی اضافه کرد: مساله عدم دریافت مطالبات و عدم تخصیص اعتبارات حمل و نقل عمومی، علاوه بر شهرداری تهران در دیگر شهرداری‌های کشور نیز وجود دارد و قطعاً این مساله باعث کند شدن روند رو به رشد توسعه حمل و نقل عمومی و ایجاد شرایط بحرانی آلودگی هوا که امروز در تهران شاهد آن هستیم، شده است.

عضو کمیسیون شوراهای مجلس در پایان خاطرنشان کرد: توجه به توسعه حمل و نقل مدرن و استفاده از شیوه‌های نو جهت مقابله با مساله ترافیک تهران بسیار مهم و حمایت دولت از شهرداری تهران در این بخش بسیار ضروری است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر