کد خبر: 29933 A

این محموله از سفارش ۳۰۰ دستگاه اتوبوس شهرداری تهران است که نسبت به نسل قبلی اتوبوس‌های تولیدی این شرکت از روند بهبود کیفیت و آپشن‌های توسعه یافته تری برخوردار شده است.

ایلنا: از امروز مرحله بارگیری و انتقال ۱۲۳ دستگاه اتوبوس ۱۸ متری خطوط BRT از مجموع ۳۰۰ دستگاه سفارش شهرداری تهران از بندر شیامن چین به مقصد تهران آغاز شد و مابقی نیزآماده انتفال به تهران هستند که در فاز بعدی از همین بندر به تهران ارسال خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین محمد پورزرندی معاون مالی و اداری شهرداری تهران ضمن بازدید از گروه صنعتی «کینگ لانگ» چین و ملاحظه خط تولید اتوبوس‌های این کارخانه از تکمیل سفارش سیصد دستگاه اتوبوس دوکابین (مخصوص خطوط BRT) شهر تهران خبر داد و گفت: این محموله از سفارش ۳۰۰ دستگاه اتوبوس شهرداری تهران است که نسبت به نسل قبلی اتوبوس‌های تولیدی این شرکت از روند بهبود کیفیت و آپشن‌های توسعه یافته تری برخوردار شده است.

پورزرندی در مراسمی که به لحاظ اتمام و آغاز تحویل اتوبوس‌های BRT در بندر شیامن و از سوی شهرداری این شهر ترتیب داده شده بود از بازار بالقوه شهرداری‌های کلانشهر‌های جمهوری اسلامی ایران خبر داد و گفت: انتظار می‌رود طرف‌های چینی با لحاظ نمودن کیفیت بر‌تر و قیمت مناسب‌تر بتوانند زمینه‌های همکاری خود را توسعه بخشند.

اتوبوس‌های دوکابین «کینگ لانگ» با نیروی محرکه، سیستم تعلیق و ترمزM. A. N آلمان محصول مشترک ایران و چین است که هم اینک و بر اساس اقدامات انجام شده با نمونه‌های اروپایی آن به لحاظ کیفیت برابری و به لحاظ قیمت نیز بسیار قابل صرفه‌تر از نمونه‌های مشابه خود است.

برابر تدابیر شهردار تهران مقرر است تا اوایل سال آینده تعداد ۷۰۰ دستگاه اتوبوس دیگر به ناوگان حمل و نقل اتوبوسی شهرداری و شهر تهران افزوده شود. این در حالی است که انتظار می‌رود با توسعه خطوط و تجهیز قطار شهری تهران (مترو) در کنار دیگر وسایل نقلیه عمومی همچون اتوبوس‌های شرکت واحد، حمل و نقل عمومی در کلانشهر تهران سهل‌تر، سریع‌تر و ارزان‌تر صورت پذیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر