کد خبر: 37057 A

کل خطوط اتوبوسرانی تهران به طول ۲۹۰۸ کیلومتر و با ۴۱۳۱ ایستگاه سهم قابل توجهی در سفرهای شهری دارد چنانچه سالانه حدود ۳. ۱میلیارد جا به جایی مسافر توسط اتوبوسرانی صورت می‌گیرد.

ایلنا: مدیر کل برنامه ریزی و توسعه شهری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه قیمت اقلام مورد استفاده اتوبوس‌ها امسال نسبت به سال گذشته حدود ۶۴ درصد افزایش یافته است گفت: حمل و نقل عمومی نیازمند حمایت‌های بیشتر و جدی‌تر مسئولان است.

به گزارش ایلنا، رنجبریان با بیان این مطلب اظهار کرد: تعداد ناوگان اتوبوسرانی در حال حاضر ۶۷۳۷ دستگاه اتوبوس است که ۱۲۳۵ دستگاه از این اتوبوس‌ها بالای ۸ سال سن دارند.

وی با بیان اینکه تعداد خطوط اتوبوسرانی تهران ۲۵۱خط عمومی، خصوصی و شبانه است گفت: با توجه به افزایش قیمت اقلام مصرفی و مورد نیاز اتوبوس‌ها، قطعاً در امکان تعمیرات به موقع اتوبوس‌ها و فعال بودن آن‌ها با مشکلاتی مواجه خواهیم شد که امید است برای جلوگیری از هرگونه مشکل ضمن پرداخت به موقع و کامل یارانه‌های بلیت، حمایت‌های لازم جهت افزایش تعداد ناوگان، نوسازی ناوگان و تعمیرات از سوی دولت صورت گیرد.

رنجبریان گفت: کل خطوط اتوبوسرانی تهران به طول ۲۹۰۸ کیلومتر و با ۴۱۳۱ ایستگاه سهم قابل توجهی در سفرهای شهری دارد چنانچه سالانه حدود ۳. ۱میلیارد جا به جایی مسافر توسط اتوبوسرانی صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه براساس طرح جامع و پس از هدفمند سازی یارانه‌ها تهران به ۱۳ هزار دستگاه اتوبوس نیاز دارد گفت: در حال حاضر کمتر از ۷ هزار دستگاه اتوبوس در تهران موجود است و در واقع باید بیش از ۶ هزار دستگاه اتوبوس جدید وارد ناوگان شود.

رنجبریان تاکید کرد: شایان ذکر است از ناوگان موجود اتوبوسرانی شهر تهران نیز تعداد ۱۲۳۵ دستگاه نیز دارای عمری بالای ۸ سال بوده که می‌بایست از چرخه خدمت رسانی خارج شوند بر این اساس می‌توان گفت که میزان واقعی کمبود ناوگان اتوبوسرانی بیش از ۷ هزار دستگاه اتوبوس است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر