کد خبر: 39805 A

عضو کمیسیون عمران مجلس با تأکید بر پرداخت اعتبارات حمل و نقل عمومی:

معضل آلودگی هوا باید به صورت ریشه‌ای و اساسی برطرف شود و اقداماتی نظیر تعطیلی شهر و اجرای سراسری طرح زوج و فرد، همانند یک مسکّن عمل می‌کنند.

ایلنا: عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت تلاش مضاعف در جهت توسعه حمل و نقل عمومی شهر تهران و اجرای مصوبات مجلس در خصوص حمایت از حمل و نقل عمومی، گفت: چرا باید بخش اعظمی از وقت شهروندان این کلان شهر در ترافیک تلف شود؟

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، کمال علی‌پور افزود: مشکل ترافیک و آلودگی هوای ناشی از آن به تهدیدی مهم برای سلامتی و جان مردم تهران تبدیل شده و دولت باید نسبت به پرداخت اعتبارات مورد نیاز در جهت افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی و برطرف کردن مشکل ترافیک و آلودگی هوا تلاش کند.

وی آمار تعداد مراجعات به مراکز اورژانس و بیمارستان‌ها و به ویژه تعداد آمار فوتی‌های چند هفته اخیر در تهران را نگران ‌کننده دانست و اظهار کرد: معضل آلودگی هوا باید به صورت ریشه‌ای و اساسی برطرف شود و اقداماتی نظیر تعطیلی شهر و اجرای سراسری طرح زوج و فرد، همانند یک مسکّن عمل می‌کنند.

علی‌پور با اعلام اینکه در صورت توسعه شبکه حمل و نقل عمومی در سطح شهر و در دسترس بودن ناوگان حمل و نقل شهری، شهروندان به جای استفاده از وسیله نقلیه شخصی به صورت خودجوش از وسایل نقلیه عمومی استفاده خواهند نمود، می‌کنند، تصریح کرد: در حال حاضر بخش قابل توجهی از وقت شهروندان در ترافیک به هدر می‌رود.

عضو کمیسیون عمران مجلس در پایان در مورد توسعه مسیرهای دوچرخه‌سواری در تهران خاطرنشان کرد: باید در جهت رواج دوچرخه‌سواری در سطح شهر و تشویق شهروندان به استفاده از دوچرخه به عنوان یک وسیله نقلیه تلاش شود چرا که دوچرخه‌سواری ورزشی است که ضمن افزایش نشاط و شادابی شهروندان، در کاهش سهم آلودگی هوا نیز تأثیرگذار خواهد بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر