کد خبر: 40323 A

به مناسبت سالروز ازدواج پیامبر (ص) و حضرت خدیجه از سوی شهرداری منطقه ۷؛

امروز ما دارای چند بحران هستیم که یکی از آن‌ها بحران هدایت است یعنی جوانان ما امروز کمتر علاقه‌مند به داشته‌های خود هستند که در این زمینه باید فعالیت‌های گسترده‌ای صورت پذیرد.

ایلنا: چهارمین یادواره ازدواج به مناسبت سالروز ازدواج پیامبراسلام (ص) و حضرت خدیجه (س) از سوی شهرداری منطقه ۷ برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۷، این مراسم به مناسبت سالروز ازدواج پیامبر گرامی اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و حضرت خدیجه (س) در سالن آمفی تئا‌تر فرهنگسرای اندیشه با حضور سفیر کشور عراق، کاردار کشور کانادا، قائم مقام معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران، شهردار منطقه ۷و جمعی ازمدیران و زوج‌های جوان ساکن منطقه ۷ برگزار شد.

رمضان میر عباسی شهردار منطقه ۷ دراین مراسم با تاکید بر اهمیت بهره‌مندی از آموزه‌های پیامبر (ص) و حضرت خدیجه (س) در زندگی مشترک، تصریح کرد: حضرت خدیجه باتوجه به ثروت زیاد تمام دارایی خود را در نشر اسلام هزینه کرد. یکی از شاخص‌هایی که باید به آن توجه شود و از اهمیت بسزایی برخوردار است نداشتن دلبستگی حضرت خدیجه به دنیای زر بود که جوانان ما باید به این مسایل با دقت بیشتری بیاندیشند.

شهردار منطقه ۷ تصریح کرد: حضرت خدیجه (س) به معنویات توجه ویژه‌ای داشتند زیرا عطوفت و مهربانی پیامبر نسبت به ایشان از مسایل مهم به شمار می‌رود ودر مقابل ایثار و وفاداری حضرت خدیجه زبانزد بود به طوری که در دوره جنگ او همیشه همراه و یاور پیامبر بوده است.

وی با اشاره به «طاهره» لقب حضرت خدیجه ادامه داد: در زمانی که حجاب و عفاف جایگاهی نداشت او با حجاب و پاکدامن بود و باید بدانید که مهریه حضرت خدیجه از اموال خودش بوده است از سوی دیگر حضرت خدیجه عاشق صداقت پیامبر بوده و عشق به کمال داشته است.

امرودی قائم مقام معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران نیز در این مراسم گفت: امروز ما دارای چند بحران هستیم که یکی از آن‌ها بحران هدایت است یعنی جوانان ما امروز کمتر علاقه‌مند به داشته‌های خود هستند که در این زمینه باید فعالیت‌های گسترده‌ای صورت پذیرد.

امرودی با اشاره به مقوله‌ای به نام بحران رفتار دینی افزود: دومین بحران ما رفتار دینی است که ما باید بدانیم در مسائل دینی و مذهبی چگونه رفتار کنیم زیرا ما بحران دینی نداریم بعضی به اشتباه فکر می‌کنند بلکه مشکل اصلی رفتار در حوزه دینی است که با اصلاح آن باید قشر جوان را بیدار کنیم تا در دام فرهنگ‌های غلط غربی گرفتار نشوند.

قائم مقام معاونت اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران تصریح کرد: سومین بحران خانواده است که باید نگاه به زندگی و ازدواج و معیار‌ها را تغییر دهیم زیرا بزرگ‌ترین مشکل امروز ما در مقوله خانواده بحث نگاه است که باید بر روی آن کار کرد و به مسائل مختلف با دید متفاوت تری نگریست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر