کد خبر: 4086 A

شهردار تهران:

چند ماه پیش دغدغه‌هایی برای ترخیص واگن‌های جدید از گمرک داشتیم اما مجبور شدیم صد در صد اعتبار واگن‌ها یعنی ۶۰۰ میلیون یورو از بودجه شهرداری پرداخت کنیم و اجازه ندهیم واگن‌ها در گمرک متوقف شوند.

ایلنا: شهردار تهران گفت: از مشکلات ارزی گرفته تا مشکلات بانک‌ها و عدم تامین اعتبارات نمی‌تواند وقفه‌ای در مسیر پیشرفت و عدالتی که امروز در پایتخت شروع شده، ایجاد کند و اگر مشکلی هست مال ماست و قبول کردبم مسئولیت بپذیریم و اینجا هستیم که مشکلات را حل کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد باقر قالیباف در مراسم بهره برداری از ۹۰ واگن جدید متروی تهران با بیان اینکه اگر با عقلانیت و معنویت کاری را آغاز کنیم آن کار هرگز بر زمین نخواهد ماند، گفت: ‌ هیچ مشکلی نیست که تاب مقاومت در برابر عقلانیت را داشته باشد، چنانچه این موضوع را در دوران دفاع مقدس به خوبی لمس کردیم.

وی به مردم تهران اطمینان داد فراز و نشیب‌های موجود وقفه‌ای در مسیر پیشرفت و عدالتی که امروز در تهران شروع شده ایجاد نمی‌کند و اگر مشکلی هست مال ماست، افزود: ‌ چند ماه پیش دغدغه‌هایی برای ترخیص واگن‌های جدید از گمرک داشتیم اما مجبور شدیم صد در صد اعتبار واگن‌ها را از بودجه شهرداری پرداخت کنیم و اجازه ندهیم واگن‌ها در گمرک متوقف شوند.

شهردار تهران خاطر نشان کرد: ‌ امروز یک سری از واگن‌ها وارد خطوط شدند و در تلاش هستیم تا پایان امسال به مرور تعداد دیگری از واگن‌ها و اتوبوس‌های دو کابین را هم وارد خطوط کنیم.

قالیباف با تاکید بر اینکه با تمام توان پروژه‌های سطح شهر را دنبال می‌کنیم، گفت: ‌ با وجود همه مشکلات و شرایطی که در جامعه حاکم است هیچ پروژه عمرانی از پروژه‌های چند صد میلیارد تومانی گرفته مانند بزرگراه امام علی (ع)، بزرگراه آزادگان، دریاچه مصنوعی چیتگر و... تا پروژهای کوچک محلی مانند آسفالت معابر، پروژه‌های فرهنگی هیچ یک متوقف نشده است و با جدیت در حال احداث و تکمیل هستند.

وی ابراز امیدواری کرد که با دعای مردم و معنویت و عقلانیت و تلاش تمام کسانی که در بدنه مدیریت شهری هستند بتوانیم کار‌ها را پیش ببریم.

شهردار تهران با اشاره به نزدیک شدن به هفته دفاع مقدس گفت: از دوران دفاع مقدس آموختیم باید تمام کار‌ها با عقلانیت و معنویت پیش رود و شهدا جان خود را فدا کردند تا ما بمانیم و بتوانیم خوب زندگی کنیم که امید است در مسیرهای رشد و تعالی و اسلام بتوانیم حرکت کنیم.

قالیباف با بیان اینکه مترو و هزینه‌های آن همواره از دغدغه‌های ما بوده، هست و ظاهرا خواهد بود، اظهار کرد: توسعه حمل و نقل عمومی همچنان برای ما از الویوت‌های اصلی است و برای استقبال از مهرماه اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته تا ضمن افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی بتوانیم خدمات سرانی مناسبی به دانش آموزان و دانشجویان داشته باشیم چنانچه همکاران من از ۴۵ روز قبل برای استقبال از مهر اقدامات گستردهای را آغاز کردند.

شهردار تهران با اشاره به اینکه مدیریت شهری با عشق و علاقه موضوع بازگشایی مدارس و استقبال از مهرماه را دنبال می‌کند، افزود: ‌ اگرچه جزو وظایف سازمانی ما رسیدگی به برخی موضوعات نیست اما از رسیدگی به تجهیزات ورزشی گرفته تا تهیه محتوای فرهنگی و آموزشی تا جایی که توانستیم از هیچ کاری فروگذاری نکردیم.

به گزارش ایلنا، شهردار تهران سپس در جمع خبرنگاران حاضر شد و تصریح کرد: این واگن‌ها از مجموع واگن‌هایی است که چندی پیش با ۶۰۰ میلیون یورو از گمرک ترخیص کردیم و باید ۵۰ درصد این اعتبار را دولت پرداخت می‌کرد اما مجبور شدیم صد در صد آنرا خودمان پرداخت کنیم.

وی دباره افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل عمومی در نیمه دوم سال نیز گفت: فعالیت آزمایشی خط ۵ اتوبوس‌های BRT با استقبال خوبی مواجه شده و در نیمه دوم سال سهم بیشتری برای خطوط BRT در نظر می‌گیریم چرا که معتقدیم ۱۰ خط تصویب شده برای اتوبوس‌های تندرو در طرح جامع شهر تهران برای شهر تهران جوابگو خواهد بود. در عین حال برنامه تحویل ۲۰ کیلومتر خطوط مترو در سال جاری با تحویل بخش قابل توجهی از خط ۳ مترو تهران محقق می‌شود و بخشهای زیادی از شهر تهران از نعمت مترو برخوردار خواهند شد.

قالیباف تاکید کرد: طبق قانون بخشی از جریمه‌ها و تخلفاتی که در این چند سال و در حال حاضر در درون و برون شهر اتفاق افتاده باید به شهرداری‌ها اختصاص یابد، متاسفانه در سال گذشته و امسال این درآمد‌ها تخصیص نیافته است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر