کد خبر: 4101 A

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران خبر داد:

آسیب‌های اجتماعی مهم‌ترین دغدغه همه مردم است که شهرداری تهران در این حوزه مسائل پیشگیری، آموزش و اطلاع رسانی را با جدیت پیگیری می‌کند.

ایلنا: مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: تا پایان امسال در هر محله یک تعاونی کسب و کار با هدف توسعه موضوع کارآفرینی و اشتغال در سطح جامعه راه اندازی می‌شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین زارع صفت در حاشیه برگزاری اولین همایش «خانه‌های رفاه و خدمات اجتماعی» و «خانه‌های کارآفرینی و توانمندسازی» شمن بیان این مطلب اظهار کرد: این خانه‌ها باید در سرای محلات ماموریت‌های سازمان را انجام دهند و از آنجا که اساس فعالیت‌های اجتماعی در محله شکل می‌گیرد باید خدمات اجتماعی با نگاه حل مشکلات مردم محله باشد.

وی با بیان اینکه در سازمان رفاه شهرداری تهران مباحثی مانند شکل گیری خانه‌های رفاه در سطح محلات تهران پیگیری می‌شود، گفت: علاوه بر آن مدیران این خانه‌ها باید مقتضیات محلات خود را شناسایی کنند. همچنین فرصت‌هایی که دارند شناسایی کرده و بر اساس دستور کاری که به آن‌ها داده شده بانک اطلاعاتی لازم را تهیه کنند.

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران همچنین خاطر نشان کرد: در حوزه رفاه و خدمات اجتماعی موضوع اقشار خاص را داریم این افراد که دارای ویژگی خاص هستند و اقتضائات خاص را می‌طلبند مانند ایجاد انجمن کوچولو‌ها یا اقشاری همچون معلولان و بیماران‌ام اس که باید از توجه ویژه برخوردار شوند.

زارع صفت درباره بحث جوانان و تسهیل‌گری در امر ازدواج و پایدارسازی کانون خانواده نیز گفت: پرداختن به این مسائل از جمله برنامه‌های مشارکتی سازمان است. همچنین موضوع هبه و جمع آوری کالای مازاد خانوار و تعمیر، انتقال و توزیع این کالا‌ها در سطح محلات باید بیش از این گسترش یابد.

به گفته زارع صفت آسیب‌های اجتماعی مهم‌ترین دغدغه همه مردم است که شهرداری تهران در این حوزه مسائل پیشگیری، آموزش و اطلاع رسانی را با جدیت پیگیری می‌کند.

وی اعتیاد را به عنوان یکی از مشکلات عنوان و تصریح کرد: مدیران خانه‌ها باید به این مساله بپردازند و این اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه ما ظرفیت محله را درگیر این موضوع کنیم، چرا که مسائل اجتماعی با دستور تغییر پیدا نمی‌کند و این کار یک مشارکت فعالانه و برنامه ریزی دقیق می‌خواهد، تصریح کرد: شهرداری در حوزه مسائل آسیب‌های اجتماعی حضور پیدا می‌کند و با میدان داری مباحث مشارکت‌های اجتماعی را فعال کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه هم اکنون در سطح محلات موضوع توسعه کارآفرینی، مشاغل خانگی و تشکیل تعاونی‌های کسب و کار در سطح محلات تهران در حال پیگیری و اجرا بوده و در این راستا همکاری و هماهنگی‌های خوبی با سازمان‌های متولی صورت گرفته است، افزود: شهرداری تهران بسترهای لازم را در زمینه‌های آموزش، حرفه آموزی و فراهم سازی تسهیلات مالی از طریق بانک‌ها و صندوق‌های تامین کنند فراهم می‌کند تا افراد دور هم جمع شده و آموزش‌های لازم را کسب کنند تا طی آن تعاونی‌های کسب و کار در سطح محلات تهران راه اندازی شود.

زارع صفت در ادامه اظهار کرد: با راه اندازی این تعاونی‌ها، واحد‌های تامین کننده تسهیلات معرفی می‌شوند که هم اکنون هماهنگی‌های مقدماتی در این زمینه صورت گرفته است. با راه اندازی تعاونی کسب و کار محله، تسهیلات اعتباری نیز برای فراهم سازی اعتبارات لازم جهت توسعه کسب و کار در محله در اختیار این تعاونی‌ها قرار می‌گیرد.

مدیر عامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری تهران گفت: بر اساس برنامه پیش بینی شده تا پایان امسال در هر محله یک تعاونی کسب و کار راه اندازی می‌شود و با توجه به نیازهای هر محله ممکن است تعداد این تعاونی‌ها افزایش یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر