کد خبر: 4106 A

شهردار منطقه یک خبر داد:

۱۲۰ میلیارد تومانی برای تملک باغات خصوصی در منطقه یک هزینه شده است / احداث شبکه فاضلاب در منطقه توسط شرکت آب و فاضلاب تهران با پیشرفت ۸۵ درصدی همراه است و تا پایان سال تکمیل می‌شود.

ایلنا: شهردار منطقه یک تهران گفت: روددره‌های ولنجک، دارآباد، درکه و سوهانک با هزینه بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان تا پایان سال جاری ساماندهی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجتبی یزدانی در نشست خبری از خرید تعدادی از باغ‌های خصوصی واقع در منطقه یک خبر داد و افزود: ‌ این باغ‌ها با طراحی ویژه‌ای تا پایان امسال به فضای سبز عمومی تبدیل می‌شوند و در اختیار شهروندان قرار می‌گیرد.


وی از اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومان برای تملک این باغات خبر داد و تصریح کرد: باغ ملک به مساحت ۵/۵ هکتار و به مبلغ ۴۱ میلیارد تومان که در آن بوستان روح ا.. احداث می‌شود، باغ خسروشاهی جنب بیت حضرت امام خمینی (ره) به مبلغ ۳۶ میلیارد تومان، باغ وزیری و باغ دیگری به نام ملک هر کدام به قیمت ۱۶ و ۵/۱۲ میلیارد تومان از جمله این باغ‌ها هستند.


شهردار منطقه یک ادامه داد: ‌ بوستان ۱۲ هکتاری مهرگان، بوستان جنگلی و سورتمه گلاب دره که بوستانی فرامنطقه‌ای و از نظر امکانات و ویژگی‌ها چیزی شبیه به بوستان جمشیدیه است و بوستان نیلوفر یا رحمان آباد دیگر بوستان در حال احداث منطقه است که هر سه این موارد تا پایان مهر ماه مورد بهره برداری قرار می‌گیرند.

یزدانی به تملک زمین برخی از نهاد‌ها برای توسعه بوستان و فضای سبز منطقه اشاره کرد و گفت: ‌ در مجموع ۱۰ هکتار زمین درفرشته، اراج و محمودیه برای احداث بوستان به شهرداری منطقه واگذار شده است.


شهردار منطقه یک درباره ساماندهی رود دره‌های منطقه به خبرنگاران گفت: ‌ روددره‌های ولنجک، دارآباد، درکه و سوهانک با هزینه بالغ بر ۱۵ میلیارد تومان تا پایان سال جاری ساماندهی می‌شوند.


به گفته یزدانی دوطرفه کردن خیابان دربند، تکمیل محور شرقی غربی بلوار اندرزگو، ساماندهی بازارچه تجریش، ساماندهی محور جماران، احداث پارکینگ طبقاتی در جماران از دیگر اقدامات شهرداری منطقه تاپایان سال جاری است.

وی از احداث ۴ بازار میوه و تره بار و ۲ ایستگاه آتش نشانی در آینده خبر داد و افزود: ‌ موزه دکتر حسابی با بانک و پرداخت اقساط مشکل دارد با این حال ما این موزه را مورد تجهیز و بازسازی قرار دادیم همچنین منزل عزت ا.. انتظامی نیز توسط شهرداری خریداری و به شرکت توسعه فضاهای فرهنگی به منظور تبدیل به موزه، تحویل داده شد و تملک منزل جلال آل احمد نیز در حال اتمام مراحل تملک است.


یزدانی درباره توسعه مترو نیز گفت: با انجام تنها یک مورد تملک باقی مانده، تمامی تملک‌های مربوط به توسعه مترو در سطح منطقه یک به پایان خواهد رسید.


به گفته شهردار منطقه یک احداث شبکه فاضلاب در منطقه توسط شرکت آب و فاضلاب تهران با پیشرفت ۸۵ درصدی همراه است و تا پایان سال تکمیل می‌شود.

شهردار منطقه ۱ درباره احتمال جدایی شمیران از تهران اظهار کرد: من در کار بزرگتر‌ها دخالت نمی‌کنم. کار من در حوزه اجرایی است و در این مورد نظر خاصی ندارم.


وی در پایان گفت: ‌ منطقه یک نیز همانند دیگر مناطق درگیر اجلاس سران غیر متعهد‌ها بود اما به دلیل قرار داشتن محل برگزاری و همچنین بخش اعظم اقامتگاه مهمانان در این منطقه، مدیران و کارکنان بخش‌های مربوط به صورت شبانه روزی در مدت ۲ هفته فعالیت داشتند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر