کد خبر: 41903 A

معاون شهردار تهران در بازدید از کارخانه تجهیزات ترافیکی:

به زودی دو خط جدید اتوبوس‌های تندرو در جنوب و شمال تهران، یکی حد فاصل پایانه جنوب تا میدان آقا نور و دیگری در امتداد بزرگراه طبقاتی صدر، افتتاح شده و مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

ایلنا: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در بازدید از کارخانه تولید علائم و تجهیزات ترافیکی اعلام کرد: به رغم نوسانات شدید ارزی و ناپایداری فزاینده قیمت‌ها سعی کرده‌ایم تا علاوه بر تامین و تولید اِلمان‌ها و محصولات ترافیکی مورد نیاز، نسبت به استانداردسازی و ارتقای کیفی لوازم و تولیدات ترافیکی نیز اقدام کنیم.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سید جعفر تشکری هاشمی افزود: به زودی دو خط جدید اتوبوس‌های تندرو در جنوب و شمال تهران، یکی حد فاصل پایانه جنوب تا میدان آقا نور و دیگری در امتداد بزرگراه طبقاتی صدر، افتتاح شده و مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت.

وی با اشاره به اینکه شهر صرفا محلی برای عبور و مرور نیست بلکه فرصتی برای دیدن زیبایی‌های محیطی و لذت بردن از این زیبایی‌هاست، اظهار کرد: باید با طراحی مناسب، نور‌پردازی دقیق و جانمآیی صحیح و در ‌‌نهایت با برقراری ارتباط منطقی بین مدرنیته و سنت به نیازهای روحی شهروندان پاسخ دهیم.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه اِلمان‌های شهری از نمادهای عمودی مانند برج میلاد گرفته تا نمادهای افقی مانند محور‌ها و مسیرهای شهری در پاسخ‌گویی به نیازهای عاطفی شهروندان موثرند، تصریح کرد: در این میان خطوط و ایستگاه-های مترو و بی‌آر تی، از جایگاه ویژه‌ای برخورداراند و به نمادهای پایتخت تبدیل شده‌اند.

وی از نوسازی ۵۶ ایستگاه فرسوده خط ۲ بی‌آر تی حد فاصل میدان آزادی تا پایانه خاوران تا پایان سال خبر داد و اضافه کرد: در برنامه‌ریزی‌های مدیریت شهری از جمله در حوزه حمل و نقل و ترافیک، جنوب شهر از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

تشکری هاشمی با تاکید بر لزوم نصب تجهیزات ترافیکی با کیفیت در شهر تاکید کرد: مهم‌ترین پیام بازدید امروز یادآوری این مهم بود که استانداردسازی محصولات و ارتقای کیفی تولیدات ترافیکی از بیشترین درجه اهمیت برخوردار است.

معاون شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: باید از تبدیل تهران به جنگلی از آهن جلوگیری به عمل آورده و به سمت شهری که شهروندان از قدم زدن و حرکت کردن در آن احساس آرامش کرده و از آراستگی و زیبایی آن لذت ببرند، حرکت کنیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر