کد خبر: 42784 A

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران:

در سال ۹۰ مجموع طول بزرگراه‌ها از ۳۰۴ کیلومتر به ۴۵۳ کیلومتر رسید و در واقع ۱۵۰ کیلومتر از سال ۸۴ تا سال ۹۰ به طول بزرگراه‌ها در شهر تهران اضافه شد.

ایلنا: معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه تونل نیایش در مدت ۲۳ ماه حفاری و ساخته شده است، گفت: تونل نیایش به گونه‌ای ساخته شده که یک قطره آب به داخل تونل نمی‌چکد.

به گزارش ایلنا، مازیار حسینی در مراسم تقدیر از کارگران و مهندسان شاغل در پروژه تونل نیایش که با حضور شهردار تهران، نایب رئیس شورای شهر و جمعی از شهرداران مناطق تهران در تونل نیایش برگزار شد، اظهار داشت: در سال ۹۱ شهرداری تهران با لطف خداوند و هدایت شهرداری تهران سال استثنایی را رقم زده است.

وی با اشاره به طرح‌های اجرا شده در تهران گفت: مجموع طول بزرگراه‌ها تا سال ۸۴، ۳۰۴ کیلومتر بوده است که این رقم از سال ۸۴ تا ۹۰ و در ۷ سال از مدیریت جدید شهری رشد قابل توجهی را پیدا کرده است.

حسینی خاطر نشان کرد: در سال ۹۰ مجموع طول بزرگراه‌ها از ۳۰۴ کیلومتر به ۴۵۳ کیلومتر رسید و در واقع ۱۵۰ کیلومتر از سال ۸۴ تا سال ۹۰ به طول بزرگراه‌ها در شهر تهران اضافه شد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: اما در سال ۹۱ و با همت تمامی مسئولان شهری اتفاق بزرگی رخ داد به طوری که ۱۱۰ کیلومتر در طول سال ۹۱ به مجموع بزرگراه‌ها در شهر تهران اضافه شده است.

حسینی خاطر نشان کرد: در حال حاضر دو تونل در تهران وجود دارد که تونل رسالت و توحید از آن جمله هستند که به زودی و با راه‌اندازی دو تونل جدید (نیاش و امیرکبیر) شهروندان به راحتی می‌توانند در سطح شهر و در بزرگراه‌ها تردد داشته باشند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران ادامه داد: طول تونل نیایش و امیرکبیر ۱۲ کیلومتر است که این می‌تواند یک پیامد خوب برای شهروندان و برای تردد آن‌ها در سطح شهر باشد.

وی در ادامه به تلاش کارگران، مهندسان در اجرای تونل نیایش اشاره کرد و گفت: تونل نیایش دارای ویژگی‌های بسیار منحصر به فردی است چرا که این تونل تنها در مدت ۲۳ ماه حفاری و ساخته شده است ضمن اینکه مسیر تونل ۱۰ هزار و ۲۵۲ کیلومتر است و این در حالی است که بیش از ۶ هزار نفر در پروژه نیایش فعالیت کرده‌اند.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با اشاره به اینکه تونل نیایش در مدت ۲۳ ماه حفاری و ساخته شده است، گفت: تونل نیایش به گونه‌ای ساخته شده است که یک قطره آب به داخل تونل نمی‌چکد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر