کد خبر: 43346 A

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران:

بهبود مستمر وارتقاء وضعیت کیفی خدمات شهری و شناسایی بخش خصوصی توانمند را از دیگر اهداف طرح رتبه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران امور ایستگاههای میانی حمل پسماند است.

ایلنا:‌ مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند از شناسایی، رتبه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران حمل پسماندهای شهری از ایستگاههای میانی به مجتمع پردازش آرادکوه خبر داد.

به گزارش ایلنا، سید محمدفیاض با بیان اینکه یازده ایستگاه میانی در شهر تهران در هر شبانه روز نخستین منزلگاه نزدیک به ۷۰۰۰تن زباله‌های شهری هستند افزود: از آنجاکه موضوع راهبری و انتقال سریع پسماندهای تخلیه شده در این ایستگاه‌ها حساسیت و اهمیت ویژه‌ای در استانداردهای بهداشتی و زیست محیطی شهر دارد تصمیم گرفته شد ایستگاه‌ها و پیمانکاران متقاضی فعالیت در آن‌ها بصورت نظاممند رتبه بندی شود.

وی بهبود مستمر وارتقاء وضعیت کیفی خدمات شهری و شناسایی بخش خصوصی توانمند را از دیگر اهداف طرح رتبه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران امور ایستگاههای میانی حمل پسماند دانست.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در ادامه به معیارهای تشخیص صلاحیت پیمانکاران اشاره کرد و گفت: در این نظام امتیازات چهار معیار اصلی سوابق اجرایی شرکت، سوابق و مدارک تحصیلی مدیرعامل و اعضای هیات مدیره، توان مالی و امکانات و تجهیزات شرکت، علی الخصوص برخورداری از سیمی تریلرهای روبسته محاسبه شده و بر مبنای آن‌ها پیمانکاران واجد صلاحیت درچهارپایه یک، دو، سه و چهار رتبه بندی می‌شوند که در این طبقه بندی پیمانکاران پایه چهار بیشترین توان و ظرفیت اجرایی را خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: پیمانکارانی که گواهینامه صلاحیت دریافت می‌نمایند مجاز می‌باشند متناسب با سقف پایه اعلامی و شاخص ایستگاه‌ها در مناقصه مربوط به راهبری ایستگاه‌ها و عملیات حمل پسماندهای تخلیه شده به مجتمع آرادکوه شرکت نمایند.

فیاض در پایان تصریح کرد: در این آیین نامه همچنین علاوه بر رتبه بندی پیمانکاران متقاضی، ایستگاه‌ها نیز از نظر صعوبت کار و حجم پذیرش پسماند دسته بندی می‌شوند تا بتوان از این طریق از واگذاری امور ایستگاههای مهم‌تر و حساستر به پیمانکارانی که از توان مالی و مدیریتی پایین تری برخوردارند ممانعت بعمل آید.

در سال گذشته نیز سازمان مدیریت پسماند پیمان‌های جدید خدمات شهری را برای پیمانکاران نظافت و پاکیزه سازی و همچنین پیمانکاران جمع آوری و بازیافت پسماند خشک را در سطح شهر تهران اجرا نموده بود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر