کد خبر: 43458 A

رییس سازمان مدیریت بحران:

امسال بیش از ۷ هزار و ۹۰۰ زمین‌لرزه داشتیم و در زمان بروز حادثه درخواست بودجه را ارسال کردیم ولی تا زمان دریافت بودجه زمان زیادی سپری شد.

ایلنا: رییس سازمان مدیریت بحران گفت: در مقاوم سازی باید جدی عمل کنیم و تنها در بخش روستایی گام‌های موثری را برداشته‌ایم و هم‌چنان در مقاوم‌سازی شهری با مشکلات فراوانی رو به رو هستیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسن قدمی در حاشیه مراسم امضا تفاهم نامه سند پروژه همکاری کاهش خطرپذیری و آسیب پذیری، گفت: سازمان ملل در رابطه با مسائل مختلف همچون فقر، اعتیاد، حفاظت از محیط زیست و حوادث همکاری‌های مختلفی داشته است و به دنبال امضای این تفاهم نامه سعیمیکنیم تا سطح همکاری‌ها را تا حد چشمگیری ارتقا دهیم.

رییس سازمان مدیریت بحران در رابطه با مهم‌ترین دستغاوردهای سند همکاری سازمان مدیریت بحران و دفتر توسعه سازمان ملل متحد، افزود: کاهش خطرپذیری، مقاوم سازی و پیشگیری از حوادث دستاوردهای مهم این تفاهم نامه محسوب می‌شود.

وی ادامه داد: کشور ایران با توجه به حادثه خیز بودن از ۴۲ نوع حادثه مختلف طبیعی بیش از ۳۱ نوع حادثه را در خود جای داده است و ما امیدوار هستیم تا با عقد این تفاهم نامه بتوانیم در مقابل حوادث کشور را ایمن کنیم و حتی بتوانیم در حوادث منطقه‌ای به کشورهای همسایه کمک رسانی کنیم.

قدمی دررابطه با جزییات این تفاهم نامه، افزود: این سند در پنج بخش اصلی تنظیم شده و اعضای متخصص سازمان مدیریت بحران، شهرداری، هلال احمر و وزارت دولت در این زمینه همکاری دارند.

وی مهم‌ترین مسائل آسیب‌گذار را سیل و زلزله عنوان کرد و گفت: در مقاوم سازی باید جدی عمل کنیم و تنها در بخش روستایی گام‌های موثری را برداشته‌ایم و هم‌چنان در مقاوم‌سازی شهری با مشکلات فراوانی رو به رو هستیم.

رییس سازمان مدیریت بحران در رابطه با انتقال کانکس جهت اسکان زلزله زدگان زهان، خاطرنشان کرد: این انتقال یک ماه قبل انجام شده است و این در حالی است که خسارات زلزله زهان وسیع نبود و تنها ۱۹۳ واحد مسکونی به طور کام تخریب شدند.

وی ادامه داد: ما در امسال بیش از ۷ هزار و ۹۰۰ زمین‌لرزه داشتیم و در زمان بروز حادثه درخواست بودجه را ارسال کردیم ولی تا زمان دریافت بودجه زمان زیادی سپری شد.

حسن قدمی مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر