کد خبر: 4706 A

معاون شهردار تهران خبر داد:

از دولت می‌خواهیم با توجه به آغاز سال تحصیلی ساعات کار کارخانجات مراکز و بازار تا حدودی تغییر دهد تا ناوگان حمل و نقل ترافیک شهر تهران در یک بازده مناسب فعالیت کند.

ایلنا: معاون شهردار تهران از افتتاح نخستین سامانه حمل و نقل ویژه معلولین و جانبازان ویلچری در مهرماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا سید جعفر تشکری هاشمی در نشست خبری ستاد استقبال از مهر قلم ویژه سال تحصیلی ۹۰ و ۹۱ با بیان اینکه مدیریت شهری سالانه دو بار خانه تکانی اساسی دارد از ورود نخستین سامانه حمل و نقل ویژه معلولین و جانبازان ویلچری خبرداد و گفت: این سامانه با حضور شهردار محترم و با همکاری سازمان بهزیستی مهرماه امسال راه اندازی می‌شود.

معاون شهردار تهران از ورود همزمان ۹۰ واگن به شبکه متروی تهران خبرداد و گفت: این اقدام ارزشمند موجب می‌شود حداقل ۳۵۰ هزار نفر به ظرفیت جابجایی مسافران مترو اضافه کند.

وی از راه اندازی بخش میانی خط ۳ تا پایان مهر ماه و نیمه جنوبی این خط تا پایان سال به عنوان یکی دیگر از اقدامات مهم شهرداری تهران اشاره کرد و گفت: در بخش میانی حدفاصل چهار راه ولیعصر تا ایستگاه مصلا و در بخش جنوبی از بزرگراه آزادگان تا ایستگاه مصلا واقع در خیابان مطهری این خط سرویس دهی می‌کند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از افتتاح خط ۵ اتوبوس‌های تندرو با حضور مردم خبرداد و گفت: این خط که در مرحله آزمایشی است توسط شهروندان افتتاخ شد و قرار است با آغاز مهرماه ۵۰ دستگاه اتوبوس جدید از نسل جدید اتوبوس رانی که از هر دو سمت باز می‌شود وارد خطوط شود.

تشکری هاشمی از ورود اتوبوس‌های مدرن سه کابینه با سیستم رانش هیبریدی تا پایان مهرماه خبرداد و گفت: این اتوبوس‌ها ظرفیت حمل انبوه مسافر را دارند.

وی درباره زیرگذر خیابان ولیعصر و میدان آزادی گفت: در دو ماه آینده زیرگذر این دو ناحیه آماده بهره برداری است و همچنین از مهرماه آینده هر ماه پانزده واگن جدید به سامانه حمل و نقل ریلی شهر تهران افزوده می‌شود.

تشکری هاشمی نصب مانیتور نقشه ترافیکی در ۲۲ منطقه تهران، نصب دوربین ثبت تخلفات عبور از چراغ قرمز را از مهرماه از دیگر اقدامات حمل و نقل ترافیک شهر تهران دانست و از دولت خواست با توجه به آغاز سال تحصیلی ساعات کار کارخانجات مراکز و بازار تا حدودی تغییر دهد تا ناوگان حمل و نقل ترافیک شهر تهران در یک بازده مناسب فعالیت کند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر