کد خبر: 501 A

معاون خدمات شهری شهرداری تهران اعلام كرد:

تعدادی از قطارهای تازه ترخیص شده در خط قرار خواهد گرفت و شرکت مترو در حال انجام اقدامات لازم برای بازدید احتمالی مهمانان شرکت کننده از این مجموعه است.

 معاون خدمات شهری شهرداری تهران اقدامات ویژه شهرداری در برگزاری اجلاس سران کشورهای غیر متعهد را تشریح کرد.

به گزارش ایلنا،  مجتبی عبداللهی با اشاره به اهمیت برگزاری این اجلاس در کشور اظهار کرد: مسیر فرودگاه مهرآباد و فرودگاه امام خمینی (ره) تا محل برگزاری اجلاس و اسکان مسافران، به صورت ۳۶۰ درجه فیلمبرداری شده و تمامی اشکالات معابر و سطح خیابان‌ها مورد استخراج قرار گرفته که در حال رفع آن هستیم.

وی با بیان اینکه وضعیت ایران در شرایط تحریم برای دیگر کشور‌ها مهم است،  به دیگر اقدامات شهرداری اشاره کرد و افزود: به مناطق ۲۲ گانه به ویژه ۱۴ منطقه درگیر با برگزاری اجلاس، موارد ویژه‌ای ابلاغ شده تا اقدامات لازم را انجام دهند.

عبدالهی  با اشاره به اقدامات سازمان زیباسازی، تصریح كرد: انجام تبلیغات محیطی به ۳ زبان فارسی، عربی و انگلیسی، زیباسازی و تعیین مسیر ورودی و خروجی اجلاس، نصب نقشه تهران و ارائه اطلاعات درخصوص پایتخت با نگاه فرهنگی از جمله این اقدامات است همچنین پرچم ۱۲۰ کشور غیر متعهد خریداری شده و در مکان‌های مورد نظر نصب خواهد شد. میدان آزادی، به دلیل قرار گرفتن در مسیر فرودگاه، یکی از این مکان هاست.

نماینده شهرداری تهران در برگزاری اجلاس غیر متعهد‌ها در ادامه گفت: سازه‌هایی با محتوای خلیج فارس، انرژی هسته‌ای، پرچم ایران و آرم اجلاس نیز در سطح شهر نصب می‌شوند، همچنین چند پرچم ایران با ارتفاع ۷۰ متر در چند نقطه شهر نصب خواهدشد.

وی با بیان اینکه بیلبورد‌ها و سازه‌های تبلیغاتی سطح شهر در خدمت اجلاس خواهند بود، اظهار کرد: ساماندهی سازه‌های تبلیغاتی، پاکسازی و رنگ آمیزی عرشه‌های پل، نور‌پردازی پل‌های عابر و پل‌های اتوبان‌ها نیز در حال انجام است. همچنین محدوده هتل‌های تهران که مهمانان اجلاس در آن‌ها مستقر خواهند بود نیز ساماندهی می‌شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران به اقدامات سازمان پارک‌ها نیز اشاره کرد و گفت: در ۳ مکان تعیین شده، آرم اجلاس با فرش گل در مسیر برگزاری اجلاس، ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینكه فضای سبز مهرآباد به مساحت ۴۷ هزار متر درحال بازسازی است، افزود:‌ ایجاد ۱۰ تپه گل به مساحت ۱۰۰۰ متر، ۳۱ هزار متر مربع چمن کاری، کاشت ۷ هزار اصله چنارو کاشت ۱۴۵ هزار بوته نشاء فصلی و.. در حال انجام است.

عبداللهی  ادامه داد: ساماندهی و زیباسازی محدوده بزرگراه خلیج فارس به طول ۱۲ کیلومتر در مسیر رفت و برگشت، نیز از جمله اقدامات در حال انجام است.

وی با بیان اینکه کل اتوبان‌های واقع شده در مسیر لکه گیری خواهند شد، افزود: بیش از ۴۰ هزار تن روکش آسفالت در برخی اتوبان‌ها به اجرا درخواهد آمد. بزرگراه شهید چمران، محمد علی جناح، شیخ فضل ا..، همت، نیایش و.. از جمله این مسیرهاست که مورد لکه گیری و آسفالت قرار می‌گیرند.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران به آمادگی مترو در زمان برگزاری اجلاس اشاره کرد و گفت: تعدادی از قطارهای تازه ترخیص شده در خط قرار خواهد گرفت و شرکت مترو در حال انجام اقدامات لازم برای بازدید احتمالی مهمانان شرکت کننده از این مجموعه است.

وی افزود: علائم ترافیکی در سطح شهر نیز نصب می‌شود  و همچنین خط کشی با رنگ گرم در تمام مسیر‌ها، نصب و بهسازی گاردریل‌ها، استقرار راهنمایان با لباس متحدالشکل از جمله دیگر اقدامات است.

عبداللهی همچنین خاطرنشان ساخت: سیستم دوربین و اتاق کنترل ترافیک نیز در اختیار دستگاه‌های مختلف درطول برگزاری اجلاس قرار خواهد گرفت. و همچینن ۵۰ اتوبوس نو و تازه ترخیص شده نیز دراین مدت مورداستفاده قرار خواهد گرفت.

نماینده شهرداری تهران در برگزاری اجلاس غیر متعهد‌ها در مورد  جمع آوری متکدیان در زمان برگزاری اجلاس اظهار کرد: در سال جاری این مسولیت به اداره کل خدمات شهری واگذار شده و شورا نیز اعتبار مشخصی برای جمع آوری متکدیان در تهران تخصیص داده است. در زمان برگزاری اجلاس نیزاین کار با شدت بیشتری صورت می‌گیرد و مناطق تلاش شبانه روزی خواهند داشت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر