کد خبر: 633 A

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران در افتتاح پروژه یادگار امام:

در مجموع ۴۷۵ کیلومتر بزرگراه در تهران وجود دارد که ۱۵۰ کیلومتر آن در ۷ سال گذشته توسط مدیریت شهری کنونی ساخته شده است.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران گفت:‌ بزرگراه یادگار امام را در مسیر غرب و شرق به دو میدان فتح و حق‌شناس متصل کنیم این کار با تملک پادگان جی انجام می‌شود از این رو پیشنهاد می‌کنم مسیر ۵ کیلومتری میدان حق‌شناس تا میدان فتح را که از انتهای یادگار امام می‌گذرد به نام بزرگراه مصطفی خمینی نامگذاری و ایجاد کنیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سید مازیار حسینی در مراسم افتتاح ۲ کیلومتر باقی مانده از بزرگراه یادگار امام محدوده خیابان آزادی تا سر خیابان شهید دستغیب اظهار کرد: ساخت دو کیلومتر باقی مانده از این بزرگراه به اندازه ۲۰۰ کیلومتر بزرگراه سخت بود اما با این وجود کار آن با تمام بافتهای ریزدانه معارضات تاسیساتی و ملکی و کانال قلقلی به اتمام رسید.

وی ادامه داد: در مجموع ۴۷۵ کیلومتر بزرگراه در تهران وجود دارد که ۱۵۰ کیلومتر آن در ۷ سال گذشته توسط مدیریت شهری کنونی ساخته شده است.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران از ترمیم کانال قلقلی با احداث بزگراه یادگار امام خبرداد و گفت: این کانال ۳۶۵ روز سال آب دارد و تمامی فاضلاب‌ها و آب‌های محلی نیز به آن سرریز می‌شود که اگر در زمان ساخت بزرگراه کوچک‌ترین اهمالی صورت می‌گرفت امکان داشت آب آن در زیر خانه‌های اطراف می‌رفت و فاجعه بزرگی رخ می‌داد اما خوشبختانه هم اکنون این کانال نیز با لوله‌های جدید ترمیم شده است.

مازیار حسینی با بیان اینکه از تیرماه سال گذشته تاکنون ۷۰ درصد پروژه یادگار امام انجام شد، تاکید کرد: در یک سال گذشته اعتماد ملی مردم را افزایش دادیم در کنار همکاری خوب اعضای شورای شهر بدون همکاری مردم نمی‌توانستیم کار بزرگراه را به اتمام برسانیم.

وی با بیان اینکه دو کیلومتر باقی مانده از پروژه بزرگراه یادگار امام دارای سبک جدیدی در ساخت بزرگراهی کشور است تصریح کرد: با این سبک گسست اجتماعی با ورود بزرگراهی صورت نگرفت نه تنها ارتباط همسایگی از بین نرفت بلکه ایمنی در حاشیه بزرگراه نیز فراهم شد.

معاون فنی عمرانی شهرداری تهران با بیان اینکه کارگاه‌های ساخت بزرگراه یادگار امام در این محدوده جمع نمی‌شود، گفت: به دنبال آن هستیم بزرگراه یادگار امام را در مسیر غرب و شرق به دو میدان فتح و حق‌شناس متصل کنیم، این کار با تملک پادگان جی انجام می‌شود از این رو پیشنهاد می‌کنم مسیر ۵ کیلومتری میدان حق‌شناس تا میدان فتح را که از انتهای یادگار امام می‌گذرد به نام بزرگراه مصطفی خمینی نامگذاری و ایجاد کنیم.

وی تاکید کرد: قطعا از آنجا که قرار است ساخت این بزرگراه از محله مسکونی عبور کند با مشکلاتی از جمله تملک املاک مواجه شویم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر