کد خبر: 63335 A

هفته زمین پاک از روز دوم اردیبهشت ماه به مدت یک هفته در سراسر کشور برپا می‌شود و نخستین روز این هفته (دوم اردیبهشت) به نام روز زمین پاک نامگذاری شده است.

ایلنا: معاون امور شهری و فضای سبز از برگزاری مراسم روز جهانی زمین پاک در منطقه ۷ خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهران احمدی با اعلام این خبر افزود: روز زمین پاک مناسبت سالانه‌ای است که با هدف افزایش آگاهی و تجلیل از محیط زیست کره زمین نامگذاری شده است.

معاون امور شهری و فضای سبز با بیان اینکه روز جهانی زمین پاک هر ساله در ۲۳ آوریل مصادف با ۲ اردیبهشت در تمام دنیا برگزار می‌شودو به همه مردم یادآوری می‌کند که نباید سیاره خود «زمین» را فراموش کنند، تصریح کرد: در ایران نیز همزمان با دیگر کشورهای جهان هفته زمین پاک از روز دوم اردیبهشت ماه به مدت یک هفته در سراسر کشور برپا می‌شود و نخستین روز این هفته (دوم اردیبهشت) به نام روز زمین پاک نامگذاری شده است.

وی ایجاد احساس مسئولیت بین جامعه دانش‌آموزی را از دستاوردهای این طرح دانست و اذعان داشت: احساس مسئولیت در افراد از دستاوردهای مهم طرح روز پاک، زندگی پاک است و حضور گسترده دانش‌آموزان از ویژگی‌های بارز اجرای این طرح خواهد بود.

احمدی گفت: در روز جهانی زمین پاک دانش آموزان مدارس منطقه ۷ در بوستان جوان گرد هم می‌آیند تا به طور نمادین زباله‌های این بوستان را جمع آوری کنند. همچنین در مرکز آموزشی آزادگان از سه شهروند نمونه که در تمام دوره‌های آموزشی ما در زمینه گل و گیاه به طور منظم شرکت کرده‌اند قدردانی کنیم.

شهرداری منطقه 7
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر