کد خبر: 6386 A

علیرضا دبیر:

در شرایطی که مردم ری نمایندگانی را در شورای شهر دارند انتخاب شهردار ری توسط وزارت کشور به صورت قائم مقامی اشکال دارد.

ایلنا: عضو هیات رییسه شورای شهرتهران گفت: با وجود ارسال نامه در مردادماه توسط مجلس مبنی بر دعوت وزارت کشور برای بررسی کار‌شناسانه جدایی ری از تهران هنوز وزارت کشور به این دعوت پاسخ نداده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا علیرضا دبیر در نطق پیش از دستور جلسه علنی امروز شورای شهر درباره تشکیل جلسه میان مدیریت شهری، دولت و مجلس درباره جداشدن ری از تهران اظهارکرد: در پایان هفته گذشته جلسه‌ای در مجلس با حضور مدیریت شهری و نمایندگان مجمع تهران برگزار شد.

وی به نامه مورخ ۲۸ مردادماه سال جاری درباره این جدایی اشاره کرد و گفت: براساس این نامه کوثری، هاشمی، طلا، بذرافشان و افتخاری به عنوان نماینده مجمع نمایندگان تهران مامور شدند تا ورود جدی‌تری به این جدایی داشته باشند.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه اول مهرماه امسال رییس شورا شهر تهران از مظفر رییس نمایندگان مجمع تهران پیگیر جلسات کار‌شناسی درباره این مساله شد گفت: متاسفانه تاکنون هیچ اتفاقی در این زمینه صورت نگرفته است و حتی قرار بود وزیر کشور نیز به عنوان یکی دیگر از مدعوین در جلسه کار‌شناسی این جدایی شرکت کند که این امر نیز محقق نشده است.

دبیر ادامه داد: مجلس تاکنون کار خود را درباره جدایی ری از تهران انجام داده است و ما منتظر آن هستیم تا دولت نیز دعوتی از ما داشته باشد تا به جداشدن ری از تهران به صورت کار‌شناسی پرداخته شود.

وی درباره انتخاب شهردار ری نیز گفت: متاسفانه با یکی دونفر به عنوان شهردار ری صحبت شده است که این مساله در ری نیز پیچیده است ما به عنوان نمایندگان رای هستیم و می‌بایست شهردار توسط ما انتخاب شود این تصمیم که تهران از ری و شمیرانات جدا شود و سه تکه شود تصمیم مناسبی نیست اما امیدوارم هرچه اتفاق می‌افتد خیر و کار‌شناسانه باشد.

محمد علی نجفی دیگر عضو شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه شورای شهر موضع مشخصی نسبت به این جدایی دارد تاکید کرد: شرایط کشور به گونه‌ای است که به مسایل قانونی و حقوقی در تصمیم گیری‌ها توجه نمی‌شود.

وی ادامه داد: با فرض جدایی ری که مورد پیگیری دولت است آیا ما به عنوان اعضای شورای شهر که توسط رای مردم ری انتخاب شده‌ایم مسوولیتی داریم یا نه! این درحالی است که ما براساس رای مردم رای حتی اگر دولت بخواهد نمی‌توانیم بی‌مسئولیت باشیم.

عضو شورای شهر تهران به حضور ۷۵۰ نیروی رسمی در شهرداری منطقه ۲۰ اشاره و تصریح کرد: با این جدایی تکلیف این مقدار نیرو چه می‌شود قطعا مشکل نیروی انسانی به وجود می‌آید همچنین امکانات شهر ری با این جدایی متعلق به تهران است یا ری در حالی که تمامی این امکانات با بودجه مشترک تهران و ری ایجاد شده است.

نجفی تاکید کرد: در شرایطی که مردم ری نمایندگانی را در شورای شهر دارند انتخاب شهردار ری توسط وزارت کشور به صورت قائم مقامی اشکال دارد.

به گزارش ایلنا حسن بیادی که در جلسه امروز ریاست شورا را برعهده داشت خواستار تهیه نامه‌ای به استانداری برای ارایه مستندات این جدایی شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر