کد خبر: 6582 A

در جلسه امروز شورای شهر بیان شد؛

در بسیاری از موارد خلا هایی وجود دارد و می‌بینیم که دستگاه های اجرایی در این بخش ناکارآمد بودند اما با ورود شهرداری به این مساله مشاهده کردیم که خلاء موجود برطرف شده است.

 ایلنا: عضو شورای شهر تهران از افزیاش آمار طلاق و مشکلات خانوادگی در شهر تهران خبرداد و گفت: فعالیت های دستگاه های دولتی در بخش تحکیم خانواده تاثیرگذار نبوده است و ضرورت ورود مدیریت شهری به این بخش احساس می شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا معصومه ابتکار، امروز در چهارصد و نود و سومین جلسه علنی شورای شهر تهران در زمان بررسی طرح تحکیم بنیان خانواده، آموزش مهارت های زندگی مشترک زوجین، قبل از ثبت ازدواج، اظهار کرد: در مجموع آمار بسیار نگران کننده ای در کشور به خصوص شهر تهران در زمینه طلاق شنیده می شود و بیانگر این است که خانواده های تهران به سامان نیستند و مشکلات خانوادگی رو به افزایش است.

وی با بیان اینکه شهرداری اقدامات خوبی در زمینه تحکیم خانواده ها انجام داده است که در جای خودش ارزشمند است تاکید کرد: دستگاه های دولتی و متولیان اصلی در بخش خانواده نیز اقداماتی انجام داده اند اما براساس آمارها می توان گفت این اقدامات کافی نبوده و اثربخشی نداشتند.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با تاکید بر ضرورت ورود مدیریت شهری برای تحکیم بنیان خانواده خاطرنشان کرد: دست دولت درد نکند که اقداماتی در این زمینه انجام داده است اما طرح های موجود یا به خوبی انجام نشده است و یا نیاز به تسریع دارد.

ابتکار ادامه داد: اینکه آیا شهرداری باید ورودی به تحکیم بنیان خانواده و آموزش برای مهارت های زندگی برای زوجین داشته باشد یا نه فکر می کنم خیلی اهمیت دارد. در بسیاری از موارد خلا هایی وجود دارد و می‌بینیم که دستگاه های اجرایی در این بخش ناکارآمد بودند اما با ورود شهرداری به این مساله مشاهده کردیم که خلاء موجود برطرف شده است.

وی با بیان اینکه مگر نه اینکه در شورای دوم و سوم تاکید می شود شهرداری نهاد اجتماعی است افزود: متاسفانه آمارهای سرشماری اخیر در وضعیت خانواده ها و نگرانی درباره به سامان نبودن آنها اطلاع می دهد ما نمی توانیم بی تفاوت باشیم مهم ترین پیام این آمارها به شورای شهر این است که نسبت به این موضوع حساس شوند و دنبال چاره جویی باشیم تا از تمام ظرفیت های موجود در شهرداری برای ارائه راهکار عملی و همکاری با دولت استفاده کنیم.

ابتکار تاکید کرد: همان گونه که جنبش اجتماعی برای اعتیاد به راه انداخته ایم باید جنبش اجتماعی برای حفظ خانواده قسط و عدالت در شهر ایجاد کنیم شورا باید در این بخش فعالیت مناسبی داشته باشد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر