کد خبر: 663 A

شهروندان در صورت مشاهده آوری متکدیان و کارتن خواب‌ها می‌توانند با شماره‌های تلفن‌های ۲۲۸۹۲۱۴۱ در طول روز و شماره ۵۵۵۲۲۳۲۲ به صورت ۲۴ ساعته تماس گیرند.

شهرداری منطقه ۳ تهران با راه اندازی گشت ویژه جمع آوری متکدیان و کارتن خواب‌ها اقدام به پاکسازی این منطقه درایام برگزاری اجلاس سران کشور‌های غیر متعهد در شهر تهران کرده است.

به گزارش ایلنا، محسن پیرهادی معاون امور اجتماعی و فرهنگی این منطقه با اعلام این خبر گفت: مرکز خدمات اجتماعی در راستای پاکسازی معابر سطح منطقه اقدام به راه اندازی گشت متکدیان و کارتن خواب‌ها در سطح منطقه کرده است که این گشت‌ها در دو مرحله قبل از اجلاس و زمان اجلاس بصورت ۲۴ ساعته در سطح منطقه در حال گشت و جمع آوری متکدیان و کارتن خواب‌ها خواهد بود.

پیرهادی در ادامه با اشاره به اینکه مرکز خدمات اجتماعی منطقه۳، بصورت ۲۴ ساعته در ایام اجلاس آماده پاسخگوی شهروندان در خصوص جمع آوری کارتن خواب‌ها و متکدیان است تصریح کرد:

شهروندان در صورت مشاهده آوری متکدیان و کارتن خواب‌ها می‌توانند با شماره‌های تلفن‌های ۲۲۸۹۲۱۴۱ در طول روز و شماره ۵۵۵۲۲۳۲۲ به صورت ۲۴ ساعته تماس حاصل نمایند.

پیرهادی کاهش آسیب­های اجتماعی و سالم­سازی محیط زندگی شهری را از جمله اهداف این طرح عنوان کرد و افزود: با همکاری مستمر عوامل نواحی و کلانتری‌های سطح منطقه و تخصیص ۲ خودروی گشت حدود ۳۰ نقطه آسیب خیز این منطقه شناسایی شده و طی سال جاری حدود ۷۵۰ نفر متکدیان و افراد بی‌خانمان در سطح شهر جمع آوری و به مراکز حمایتی منتقل شدند.

معاون شهردار منطقه ۳ در ادامه پاکسازی سطح شهر از وجود متکدیان و جمع­آوری افراد بی­خانمان، جلوگیری از تکدی‌گری و آگاه سازی عمومی و تغییر نگرش شهروندان نسبت به پدیده تکدی­گری و بی‌خانمی را از جمله کارکرد‌های مرکز خدمات اجتماعی عنوان کرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر