کد خبر: 6634 A

رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر:

انتظار داریم با افزایش توان اجرا شهرداری تهران برنامه ریزی دقیق تری داشته باشد و به‌‌ همان نسبت نیز از پیشرفت فیزیکی بالای پروژ‌ها را شاهد باشیم.

ایلنا:‌ رئیس كمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت:‌خوشبختانه شهرداری تهران در حوزه برنامه ریزی از رشد خوبی برخوردار است چرا كه پروژه‌های جدید شهرداری از ۴۵۰ عدد به ۲۳۰ کاهش یافته است و اکثر پروژه‌های نیمه تمام فعال شده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رسول خادم در جلسه علنی امروز گزارشی در خصوص عملکرد مقایسه‌ای مالی شهرداری تهران در سال‌های ۱۳۷۸ و تا ۱۳۹۱ ارائه کرد.

وی با بیان پیشرفت فیزیکی ۴ماه اول این سال‌ها بیانگر افزایش رو به رشد است اظهار کرد: در سال ۸۷ پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها ۲۸/۵ در سال ۸۸، ۲۳/۳ در سال ۸۹، ۲۸/۶۲ و در سال ۹۱، ۲۸/۷۵ درصد است. همچنین تعداد پروژه‌های جلو‌تر از انتظار ما به ترتیب ۱۱۶، ‌۱۶۷، ۲۵۳ و ۱۲۸ تعداد است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران تعداد پروژه‌های مطابق با زمان بندی در این ۴ سال را بدین گونه تشریح کرد: در سال ۸۷، ۱/۹ در سال ۸۸، ۱۱/۸ در سال ۸۹، ۴/۶ و در سال جاری نیز ۲۵/۴۸ درصد است که براساس آمار موجود می‌توان گفت پیشرفت فیزیکی سرمایه‌ای نیز در مدیریت شهری شاهد هستیماز این رو می‌توان گفت در ۴ ماهه اول امسال بهترین سال تطبیق زمانی اجرای پروژه‌های عمرامی شهرداری با زمانبندی در نظر گرفته شده در مقایسه با همین بازه زمانی در دیگر سالهاست.

رسول خادم ادامه داد: خوشبختانه شهرداری تهران در حوزه برنامه ریزی از رشد خوبی برخوردار است چراكه پروژه‌های جدید شهرداری از ۴۵۰ عدد به ۲۳۰ کاهش یافته است و اکثر پروژه‌های نیمه تمام فعال شده است.

خسرو دانشجو سخنگوی شورای شهر تهران نیز با بیان اینکه شهرداری تهران توان اجرایی بالایی دارد اظهار کرد: انتظار داریم با افزایش توان اجرا شهرداری تهران برنامه ریزی دقیق تری داشته باشد و به‌‌ همان نسبت نیز از پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار باشد.

وی ادامه داد: اگر این برنامه ریزی و ساخت اجرایی در پروژه‌ها هماهنگ باشد قدرت کاری شهرداری چندین برابر افزایش می‌یاد.

خادم نیز در ادامه اظهار کرد: تمرکز بر پروژه‌های نیمه تمام و کاهش در ایجاد پروژه جدید توانمندی شهرداری تهران را افزایش داده است همچنین تهیه نقدینگی به نسبت قبل رکود یافته است این موجب شده است تا برنامه ریزی شهرداری دقیق شود.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران با بیان اینکه تغییر در براورد اولیه قیمت پروژه‌ها رشد منفی داشته است تاکید کرد: به دلیل نبود مطلاعات اولیه براورد ناقصی از هزینه‌های پروژه‌ها صورت می‌گرفت همچنین قیمت مصالح نیز افزایش یافته است این مساله موجب شده است تا براورد هزینه‌های اولیه به درستی پیش بینی نشود.

خادم در ادامه درباره نحوه ارجاع پروژه‌های بازدید شده در بخش مناقصه عمومی گفت: در این بخش روند رو به رشدی داشتیم به طوری که از سال ۸۷ تا ۹۱ تعداد پروژه‌ها از ۶۶ پروژه به ۱۲۷ پروژه افزایش داشته است.همچنین واگذاری به بخش دولتی نیز تنها در سال ۹۱ با ۳۷ قرارداد ۷/۷ دهم رشد داشته است.

وی ادامه داد: نحوه واگذاری پروژه‌ها به لحاظ اصلاحات شکلی رشد داشته است اما در بخش محتوایی عقب‌تر از اصلاحات شکلی است با این حال روند مناسبی دارد.

به گزارش ایلنا ادامه این گزارش به جلسه آینده موکول شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر