کد خبر: 66899 A

معاون ترافیک شهردار تهران در آستانه برگزاری مراسم اختتامیه «جشنواره مشکات»:

توسعه آموزش‌های همگانی و ارتقای مهارت‌ها و توانمندسازی شهروندان در موضوع مهم حمل و نقل و ترافیک یکی از اهداف برگزاری این جشنواره محسوب می‌شود.

ایلنا: معاون شهردار تهران در آستانه برگزاری مراسم اختتامیه «جشنواره مشکات در حوزه حمل و نقل و ترافیک» گفت: مشارکت فکری و عملی شهروندان اساس و زیربنای موفقیت پروژه‌های شهری است و ارتباط دو سویه شهروندان با یکدیگر از یک سو و مدیریت شهری از سوی دیگر به ارتقای کیفی زندگی شهری منجر شده و ستودنی است.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، سید جعفر تشکری هاشمی افزود: از آنجا که شهرِ تهی از تعامل و همدلی شهروندان محیطی بی‌نشاط و فاقد انگیزه است، روش‌های گوناگونی به منظور ایجاد انگیزه و جلب مشارکت مردم در عرصه‌های عمومی به کار گرفته می‌شود که برگزاری جشنواره‌های شهروندی نیز یکی از همین شیوه‌هاست.

وی نهادینه کردن الگوهای متعالی در رفتار و اخلاق شهروندی و ارتقای سطح دانایی و مهارت شهروندان در حوزه‌های شهری را از جمله اهداف مشارکت حوزه حمل و نقل و ترافیک در جشنواره مشکات دانست و اظهار کرد: توسعه آموزش‌های همگانی و ارتقای مهارت‌ها و توانمندسازی شهروندان در موضوع مهم حمل و نقل و ترافیک یکی از اهداف برگزاری این جشنواره محسوب می‌شود.

تشکری هاشمی با اشاره به ارسال بیش از ۲۲ هزار اثر شهروندی در قالب‌های انیمیشن، تصویربرداری، گرافیک، عکاسی، داستان، شعر و نمایشنامه در محور حمل و نقل و ترافیک به جشنواره مشکات، تصریح کرد: حضور پر شور مردم در چنین جشنواره‌هایی نشان دهنده میزان اهمیت و حساسیتی است که شهروندان نسبت به محل زندگی خود و مسائل آن قائل هستند.

این گزارش حاکی است به دنبال فراخوان جشنواره مشکات در آبان ماه سال گذشته، بالغ بر ۱۸۰ هزار اثر در ۶ محور حمل و نقل و ترافیک، محیط زیست، زیباسازی و مبلمان شهری، ایمنی، پسماند و دفع زباله و حقوق و تکالیف شهروندی به سراهای محلات ۲۲ منطقه شهر تهران ارسال شد که از این تعداد ۲۲ هزار و ۴۳۱ اثر در محور حمل و نقل و ترافیک خلق شده است.

بر این اساس، پس از داوری اولیه این آثار در مناطق، یک هزار و ۳۹۷ اثر در سه بخش‌ حرفه‌ای، غیر حرفه‌ای و کودک و نوجوان به دبیرخانه تخصصی جشنواره مشکات در حوزه حمل و نقل و ترافیک ارسال شد و در مرحله داوری نهایی از بین ۵۶۳ اثر حرفه‌ای، ۳۶۸ اثر غیر حرفه‌ای و ۴۶۶ اثر کودک و نوجوان، ۵۳ اثر به عنوان آثار برگزیده انتخاب شدند که مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

مراسم اختتامیه «جشنواره مشکات در حوزه حمل و نقل و ترافیک»، در آستانه شب ولادت با سعادت حضرت زهرا (س) و روز گرامیداشت زن با مشارکت معاونت حمل و نقل و ترافیک و معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران در خانه هنرمندان ایران برگزار می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر