کد خبر: 66911 A

کریمیان اقبال خبر داد:

هم اکنون ضوابط و مقررات نما آماده و تدوین شده و به صورت لایحه به شورای اسلامی شهر تهران نیز ارائه شده است و پس از طی مراحل آن در کمیسیون ماده ۵ و تصویب، اجرایی خواهد شد.

ایلنا: مدیر کل معماری وساختمان شهرداری تهران از تدوین ضوابط و مقررات نمای ساختمان‌ها خبر داد و گفت: این ضوابط به زودی پس از تصویب در کمیسیون ماده ۵ اجرایی می‌شود که بر اساس آن مالک می‌بایست در زمان صدور پروانه و به همراه سایر نقشه‌های ساختمان، نقشه نما را نیز برای تایید ارائه کند.

به گزارش ایلنا، جواد کریمیان اقبال با اشاره به اهمیت نمای ساختمان‌ها گفت: از آنجا که نمای ساختمان‌ها، منظر عمومی شهر است، ساماندهی نمای بناهای کوچک و تک بنا‌ها در مناطق ۱، ۴، ۶ و ۲۲ سال گذشته پیش بینی شد و کمیته تخصصی معماری نما در این مناطق شکل گرفت.

وی افزود: در این راستا از شهروندان نظر سنجی انجام گرفت و با مشارکت اساتید و دانشجویان این رشته، در ‌‌نهایت معیاری کلی برای تدوین ضوابط نما مشخص شد که این کمیته، توین ضوابط و مقررات عام و خاص نما برای تک بنا‌ها و بناهای کوچک را در دستور کار خود قرار داد و بر اساس قانون شهرداری می‌تواند این ضوابط را ابلاغ و اجرایی کند.

مدیر کل معماری وساختمان شهرداری تهران خاطر نشان کرد: هم اکنون ضوابط و مقررات نما آماده و تدوین شده و به صورت لایحه به شورای اسلامی شهر تهران نیز ارائه شده است و پس از طی مراحل آن در کمیسیون ماده ۵ و تصویب، اجرایی خواهد شد.

کریمیان اقبال تصریح کرد: در این ضوابط، احکام سلبی، ایجابی و پیشنهادی وجود دارد و از طریق چک لیستی در مناطق کنترل می‌شود.

وی در ادامه اظهار کرد: با تدوین این ضوابط، مالک می‌بایست در زمان صدور پروانه و به همراه سایر نقشه‌های ساختمان، نقشه نما را هم ارائه کند و بعد از تایید، مانند دیگرنقشه‌ها، نقشه نما نیز لازم الاجراست.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر