کد خبر: 66966 A

در راستای این حادثه فرضی اعلام موضوع به آتش نشانی، ستاد مدیریت بحران منطقه، معاونت زیست محیطی و خدمات شهری، نماینده جمعیت هلال احمر، عوامل اورژانس از طریق بی‌سیم منطقه صورت گرفت.

ایلنا: مشاور زیست محیطی شهردار منطقه ۲۱ گفت: مانور زیست محیطی در اثر وقوع زلزله که در پی آن انشعاب گاز ساختمان منجر به انفجار و وقوع حریق می‌شود طی عملیاتی در راستای اطفاء حریق، پناهگیری صحیح و تخلیه امن برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۲۱، فرزاد کلانتری با بیان اینکه این مانور با پیش فرض وقوع زلزله و در پی آن انفجار و حریق لوله گاز و بروز نقص فنی در سیستم آسانسور ساختمان و مصدومیت ۵ نفر از پرسنل برگزار شد بیان کرد: در راستای این حادثه فرضی اعلام موضوع به آتش نشانی، ستاد مدیریت بحران منطقه، معاونت زیست محیطی و خدمات شهری، نماینده جمعیت هلال احمر، عوامل اورژانس از طریق بی‌سیم منطقه صورت گرفت.

وی افزود: پس از حضور این افراد در مکان وقوع حادثه دستور شروع عملیات از سوی قائم مقام منطقه صادر و در ادامه موضوع وقوع این حادثه به نماینده شرکت گاز منطقه اعلام شد.

مشاور زیست محیطی شهردار منطقه ۲۱ ادامه داد: پس از اعلام موضوع به عوامل دخیل در این مانور هماهنگی‌های لازم با پلیس راهور ونیروی انتظامی منطقه، نماینده کلانتری ۱۵۰ تهرانسر، به عمل آمد و از سوی ستاد مدیریت بحران منطقه نیز کار‌شناس به محل حادثه اعزام و همچنین برای اعزام واترجت و تانکر آب از طریق شهردار ناحیه به واحد موتوری سنگین دستوراتی ابلاغ شد.

کلانتری در پایان تصریح کرد: پس از انجام این اقدامات مراحل پناهگیری صحیح و تخلیه امن با هماهنگی کمیته مدیریت بحران با رسیدن نیروهای آتش نشانی به محل و شروع عملیات تخصصی‌‌ رها سازی از آسانسور و اطفاء حریق انجام و با رسیدن نیروهای هلال احمر و اورژانس عملیات جستجو و نجات و تریاژ و انتقال مصدومین به مراکز درمانی صورت گرفت.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر